Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RadevG avatar RadevG 0 Точки

08. Weather Forecast - More Exercises

Здравейте, задача 8 от допълнителните задачи от лекцията за Simple Operations and Calculations. Стигнах до тук,
 но като избера "сънни" не се случва нещо по -различно. Ако някой може да ми каже какво да направя ? Пробвах в Джъдж и ми дава 60/100.  




import java.util.Scanner;

public class WeatherForeCast {
    public static void main(String[] args) {
        Scanner scanner=new Scanner(System.in);
        {
             String text = scanner.nextLine();
             

            if (text == "sunny")
            {
                System.out.println("It's ward outside!");
            }
            else if (text!="sunny")
            {
                System.out.println("It's cold outside!");
            }

    }
}}
0
Programming Basics with Java 03/09/2019 00:41:55
PetarIliev1 avatar PetarIliev1 73 Точки

решение - https://pastebin.com/pdPKgDWZ

една от грешките ти също беше че принтираш

("It's ward outside!")

вместо ("It's warm outside!").

 text == 'sunny' това ги сравнява по референции , тук може да прочетеш по - подробно ( https://www.geeksforgeeks.org/difference-equals-method-java/ )

Когато искаш да провериш дали някой String е равен на даден текст исползвай метода equals()

0
03/09/2019 02:15:46
RadevG avatar RadevG 0 Точки

Стана перфектно, благодаря. 

0
Lilia_Georgieva avatar Lilia_Georgieva 25 Точки

Отговорът ти ми беше полезен и на мен, мерси :) 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.