Loading...
slavek avatar slavek 51 Точки

Windows 7 vs Windows 8.1

Здравейте!

Интересува ме какво ви е мнението. Коя е по-добра. Защо според вас едната е по добра от другата. Предимства, недостатъци на едната спрямо другата и така.

Благодаря предварително за отговорите!

 

Тагове:
0
Общи приказки
RumenVasilev avatar RumenVasilev 103 Точки

Абстрахирайки се от "мразещия" коментар на колегата, ще се опитам да ти споделя личното си мнение по въпроса.
Ползвах уин 7 от деня в който излезе докато не си купих нов лаптоп с уин 8, което в последствие премина в уин 8.1. Ще започна отзад напред и направо ще ти дам съвет, ако си закоравял фен на ХР, по- добре не го мисли, а се мятай на 7- цата. 
На мен лично, чисто естетически 8.1 ми харесва много повече, а на една доволно модерна машина, с каквато мисля, че разполагам, се представя прекрасно. Да, старт-менюто го ползвам за 2 неща- да вляза в search-a или да намеря IE, за да стигна до интернет банкирането ми. Не съм от хората, които приемат промяната като ровичкане в религията им и ми харесва абсолютно всичко, което са променили в 8.1. Лесното switch- ване между няколкото "екрана" също ми харесва.
Според мен 7- цата дърпа при performance, но това се усеща при по- стари и слаби машини, но на мен ми е малко дървена и остаряваща като интерфейс. Прилича ми на ХР с няколко пластични операции. 
Аз лично чакам уин 10, защото се говори, че ще съчетава добрите качества на 7-цата и 8.1, а ще оправят и някой бакии по конзолата, които не са пипани от повече от 10 години.
Все пак кажи дали ще работиш на някакви други програми, освен IDE- тата, които си ползваме. Лично имам наблюдения, че програми като Autocad, Archicad, Rhino, Ps работят една идея по- добре на 7- цата отколкото на 8.1.
Дано да съм помогнал :)

6
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравейте колеги,

според мен няма конкретен отговор коя от двете ОС е по-добра.

Първо на каква машина ще се инсталира,

ако е новичка (1-2 години) 8/8.1 върви доста добре : по-добра работа с диска ако е HDD, заделя по-малко рам за системата и една идея по-добре се справя с over/down clock-ването на новите процесори.

Ако е по-стар проблема е че не всички вендори пишат драйвери специално за 8/8.1 или ако имат правят дребни но дразнещи проблеми(става дума за хардуер произведен преди да има 8). Ако диска ти е стар разлика няма да усетиш.

7-цата си е една от най-стабилните, поне според мен, ОС на МС. Предпочитам я пред 8 заради липсата на плочки, защото така или иначе не ги ползвам. В момента съм с 8.1, защото просто няма драйвери за 7 за машината ми.

Имам една теория за МС, която е следната: ставащите ОС са през една: ХР-става, Vista-не , 7-става, 8-не, 8.1-бива, ама си е 8 laughing

Най-добре пробвай какво на теб ще ти допадне, всеки има различн вкус и нужди и затова може би се стигна до крайни коментари. Аз винаги гледам всичко да е последна версия, но не винаги последната е най-сполучлива. И другото нещо което искам да отбележа е че всеки ползва приложения и програми, а не самата ОС, тя трябва единствено да заделя ресурс за тях.

Поздрави и весели празници 

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Темата е изчистена от излишния спам, засягащ марки БМВ и родните ни пунктуация и граматика.

По самата нея - не съм много дълбоко запознат, но според мен откъм производителност (поне по лични наблюдения) на машини, които имат достатъчен ресурс да издържат и двете ОС -  8.1 се представя по-добре.

1
SimeonSimeonov avatar SimeonSimeonov 77 Точки

Само да кажа че 8.1 можеш със лекота да го направиш да ти изглежда като 7ца: http://classicshell.net/ 

Като performance 8.1 се води по оптимизиран и наистина например за игри като цяло можеш да очакваш  МАЛКО по добър performance(най драматичната разлика за която мога да се сетя като игра е бф4 където при 8.1 има към 30% по добър performance спрямо 7цата,но за 95% от игрите разликата е под 5-10%).

Win 7 като цяло мисля че е по стабилна OS,но 8.1 вече от доста време е releasnat и би трябвало да е доста стабилен windows.
Според мене разликите са супер минимални като производителност и затова не си създавам излишни главоболия и си ползвам познатата 7мица.

1
14/12/2014 14:02:36
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

До тук само празни приказки, Ето нещо по същество !

Windows 8.1 vs. Windows 7 – Which is best for you?

Жалки сте с тези "-" ! Минусджииииииииииииииииииииииииииии !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moderator Note: 8. Забранено е използването на обидна реч, hate коментари и злобни забележки насочени към други студенти, лектори, асистенти или Софтуерния университет като цяло.

-7
14/12/2014 22:12:32
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.