Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KALOYAN_123 avatar KALOYAN_123 34 Точки

05.Dance Hall - Проблем с тестването в Judge системата

Здравейте колеги, имам въпрос на задача 05.Dance Hall при проверяването и в Judge системата.

Всичко ми излиза само, че когато събмитна решението си в Judge ми дава 10 от 100 и като цъкна на Details ми дава Runtime error.

Ето го и моя код: 

from math import floor

room_lenght = int(input())
room_width = int(input())
garderob = int(input())

room_space = (room_lenght * 100) * (room_width * 100)
garderob_space = (garderob * 100) * (garderob * 100)
peika_space = room_space / 10

free_space = room_space - garderob_space - peika_space
dancers_count = free_space / (40 + 7000)


#print(room_space)
#print(garderob_space)
#print(peika_space)
#print(free_space)
#print(round(dancers_count))
print(floor(dancers_count))

 

0
Programming Basics 06/10/2020 10:19:11
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки
Best Answer

Без да знам условието дори, веднага виждам нещо:

room_lenght = int(input())
room_width = int(input())
garderob = int(input())

Това явно са някакви размери, а при тях винаги е възможно да получиш десетични стойности, докато ти четеш от входа int стойности, които са само целочислени. Решението:

room_lenght = float(input()) 
room_width = float(input()) 
garderob = float(input())

Съответно ти гърми, защото се мъчиш да превърнеш някакъв string от входа, който представлява десетично число (например "3.25"), в цяло число, което е невалидна операция.

0
08/09/2019 18:35:56
KALOYAN_123 avatar KALOYAN_123 34 Точки

Здравей, да сега го пробвах и всичко стана. Много ти благодаря за бързия отговор.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.