Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

f1mp3r avatar f1mp3r 35 Точки

Позволено ли е :D

1
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Noty забранено  ли е? Не знам дали е забранено. Аз бих се пробвал.

1
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

noty го ползваха на някои от упражненията, мисля че няма проблем да го ползваме.

0
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Не това имах в предвид...

1
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Ами ако не го забранят, значи е позволено. Помага доста. Проблема е че е направено само за Parse.com и не си правим сами ajax заявките, а идеята на част от изпита е да се разбере дали можем да правим точно ajax заявки.
От друга страна, всяко нещо което би ти улеснило писането на приложение е добре дошло.

4
AlexKondov avatar AlexKondov 91 Точки

То с това plugin-че се премахва цялата работа с AJAХ заявките. Предполагам, че ще го забранят :D

0
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Аз разбрах, че се учим да правим приложения... а не ajax заявки...  иначе за к'во са ми Underscore, requre.js и всякаквите там плъгини. Щяха да ни учат на чист JS. 

... 

3
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Няма как на изпита да е забранено каквото и да е да се ползва. Поне мое мнение. Това е някакъв код (било то и голям) намерен в гугъл. Не протекоха ли до сега така всичките ни изпити? С намиране на код в интернет, който върши близко до работата, която ни трябва.

0
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Аз лично не виждам проблем това нещо да се ползва. Правилно казаха по-нагоре, че в момента се учим да пишем JS Apps, а не да учим от какви депенденсита се нуждае parse, за да може да ги подкараме.

Нали един програмист трябва да може и да се ориентира от къде да вземе нещо, за да си помогне в работата ... или се лъжа ? Днес знаем наизуст как се прави jQuery AJAX заявка, утре определено ще сме забравили.

5
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Да, супер е! Аз мислех да го ползвам на изпита, но така и не се престраших :) 

1
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

Нямате право да използвате jQuery-Parse или библиотеката на Parse на изпита. Не съм ги препоръчвал и за teamwork-а. Не е това идеята на курса. Доста малко от services имат такива библиотеки. Правете AJAX заявки.

0
11/12/2014 11:26:18
mzografski avatar mzografski 189 Точки

На вчерашния изпит е питано и разрешено. 

Преди малко ми каза един колега, че е питал г-н Наков. 

 

0
11/12/2014 11:39:50
mzografski avatar mzografski 189 Точки

И моля следващия път не си позволявайте да отбелязвате отговора си с "Най-добър", защото даже не сте си направил труда да прочетете цялата тема. Благодаря!

0
11/12/2014 11:53:00
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Да, но никой не е казал, че не можем и да ги използваме ?

Идеята зад курса е напълно ясно - създаване на app, базирайки се на някакъв service. Но според мен определено беше грешно да давате BaaS като parse, тъй като там има избор за работа и нещата може да се правят и по по-различен начин, без да давате ограничения на това какво може и какво не може да се ползва.

Интересно ми е колко и дали е имало колеги на вчерашния изпит, които са решили да работят по друг начин и реално дали те сега ще бъдат санкционирани по някакъв начин.

0
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Официален отговор от Екипа на Софтуерен Университет:

Привет,

Ясно. Консултирах се с лекторите ви и стана ясно, че не е позволено ползването на този ресурс, съжалявам.

Успех на изпита, ако още не сте се явили.

Kind regards,

Petya Grozdarska "

Така, че недейте... 

0
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Обаче ще се пробвам да разбера защо. 

 

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Здравей,


Ще се постарая да ти отговоря на въпроса с въпрос . Ти защо идваш на изпита? За да изкараш повече точки или за да се научиш?

Курсът може да е по JS APP, но JS е само една технология, а REST е фундаментално знание, без което не можеш.

Ако някои ден ти се наложи на работа да правиш AJAX заявки на някакъв къстъм сървис, какво ще правиш?  

jQuery AJAX и Parse.com са само инструменти чрез които да се научим на тези фундаментални неща, както C# беше инструмента за научаване на фундаменталните принципи на програмирането.

2
11/12/2014 12:15:48
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако отиваш на изпит тепърва за да се учиш, значи здраво си го загазил :) Аз лично отивам на изпит, за да покажа какво съм научил през курса, а научих как да си направя библиотечка, която да ме улесни - и току-що разбирам, че не било позволено.

2
11/12/2014 12:16:27
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Колеги, не искам да обидя никого, но защо за всеки изпит настава едно брожение до небесата. Погледнете нещата от друга страна, изпита е върху еди каква си материя и с еди какви си параметри ( в случая parse.com, parse REST API, jQuery и jQuery.ajax). Ако всеки е уверен в знанията си, отива на него и копае съобразявайки се с това. А при нас напоследък  все се мъчим, било преди или след изпита на едната група, да променяме параметрите. Не разбирам защо го правим. Да може би, за да ни е по лесно, но изпитите така и така не са от най-сложните сравнени с подобни на едно друго място.

Не искам да споря с никого, но енергията, която изразходвате в подобни теми може да я вложите в усвояване на проблемният материал вместо да търсите по-лесното решение.

 

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.