Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

alexandar_zhelev avatar alexandar_zhelev 1 Точки

Problem 5 Min and Max

Здравейте отново,

Относно пета задача, искам да попитам по какъв начин се въвежда втория integer и каква проверка е необходима, предполагам че е while или for, защото като въведа горното число, реално неговата стойност определя колко на брой ще ми бъдат долните числа за които се иска да бъдат подредени на един ред.  Примерно, горе се иска да въведа само едно число и аз му казвам 7. И долу вече като тръгвам да въввеждам седемте числа и искам първото от тях да ми е 44 програмата спира, защото сравнява 7 с 44. Главната логика е да се направи един цикъл който въвежда числа и докато не напише толкова колкото е N да не спира. В същото време в цикъла се сравнява с двете променливи за MIN и MAX, и накрая печатаме. 

Тагове:
0
C++ Fundamentals
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, колега,

Логиката ти и вярна.
Четеш едно число N и след това в цикъл четеш N числа.
Правилно си разгадал, че в цикъла трябва да проверяваш за MIN и MAX.

Не разбрах какво имаш предвид с написаното:
"И долу вече като тръгвам да въввеждам седемте числа и искам първото от тях да ми е 44 програмата спира, защото сравнява 7 с 44"

Покажи някакъв код за да стане по-ясно.

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.