Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
milen8204 avatar milen8204 302 Точки

Възможно ли е Visual Studio 2013 да се настрои да стартира web приложения на localHost

Здравейте колеги,

бих искал да попитам дали някой има предства как да настроя и въобще възможно ли е да се настрои Visual Studio да стартира index.html файловете на localhost. В момента като си направя Blanck web application и в него си направя html файл ми го стартира на адрес: file:///G:/SotUni/JS-Aplication/.../index.html, а бих искал да го стартира на localhost защото иначе не мога с иподкарвам Sammy.js и другите шокарийки, полезни за писане на апликейшъни.

Тагове:
2
JavaScript Applications
kaizer avatar kaizer 35 Точки
Best Answer

Колега,

знам какво е да се чудиш как да подкараш нещо. Макар нанякои да им изглежда нещо просто сега :)

описвам стъпките:

1. Отваряш VS.

2. File -> New -> Project

3. в дясно менюто избираш Installed -> Templates -> Visual C# -> Web. В средата на менюто ще се покаже ASP.Net Web Application, маркираш го

4. даваш си име на проекта и локейшън -> натискаш ОК

5. Отваря се ново меню избираш при Select a template -> Empty -> OK

6. Имаш готов проект. Адваш си индекс файл и когато искаш да стартираш, сctr + F5 ще ти отваря нов браузър с локалхост.

Дано съм бил полезен и изчерпателен.

Пиши, ако има някакъв проблем, ще отговоря веднага, ако не съм заспал.

P.S. Важи за Professional версията

4
17/02/2015 23:53:53
ivelina_popova avatar ivelina_popova 37 Точки

Здравейте, да се включаи аз, опитвам се същото да направя, но стигам до  Installed -> Templates -> Visual C# и след това нямам Web? Има само Windows и Test?

1

Zdravey. Sega shte pogledna. Che taka naizust ne go pomnq. Po kysno tuk li si za da go napravim online?

П.С. Извинявам се за латиницата

1
17/02/2015 20:52:46

С кое VS си? Да не би да е по стара версия от 2013?

0
Viktor_Dakov avatar Viktor_Dakov 9 Точки

Здравей колега,

пробвай да отидеш на File - new Website и след това си добави html file-a и останалите ти неща към проекта. След като натиснеш ctrl + f5 Visual studio-то би трябвало само да ти направи сървър.

2
milen8204 avatar milen8204 302 Точки

Колега стана подкара се по този начин на локал сървара ама от някакъв server.js. А как да го накарам index.html файла да ми рънне на локалхоста?

0