Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pavel.iliev avatar pavel.iliev 0 Точки

Judge Tests

Здравейте колеги,

 

Защо не винаги можем да видим входа на тестовете, което доста би ни улеснило в намирането на грешката?

Понякога ми изкарва адекватни подсказки, какъв вход е дал теста и какво е очаквал като изход, но в следния случай ме оставя сам да се чудя. Аз ли цъкам някъде където не трябва или просто е така с някои тестове?

https://prnt.sc/pcscmg

 

И имате ли други идеи в такива ситуации как да изкараме 100 точки, освен дебъгване и собствени тестове?

 

Благодаря предварително.

Поздрави!

Тагове:
0
grishko0o avatar grishko0o 35 Точки
Best Answer

Здравей, 

ако не съм 100/100 пробвам 3-4 варианта на това, което съм съчинил - сменям логика на места и пробвам. Ако пак не съм 100 трия всичко минавам на други задачи, за да забравя пробваното до момента, чета условието  и от 0 пак опитвам.

0
VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки

Само нулевите тестове са отворени за участниците в contest-овете, на работа как очакваш, че ще се справяш с бъговете ? Още повече, че там ще пишеш сам unit, integration и regression тестове и ако не си покрил голяма част от кода плюс граничните случай на какво ще разчиташ да ти покаже къде си сгрешил...

0
pavel.iliev avatar pavel.iliev 0 Точки

Благодаря за отговора :)

Никой не говори за бъгове на работа, в основи на програмирането, опитвам се да разбера как работи judge системата и дали аз не гледам където трябва но разбирам, че така си работи попринцип.

Въпросните две задачи които решавам привидно работят и минават тестовете от условията, както и някои допълнителни входове които си съчиних.

Това което очаквах е съвет / идея за това как колегите се справят в подобнни ситуации освен дебъгване и още тестове.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.