Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

danyboy avatar danyboy 2 Точки

Problem 3 - Title Case

Здравейте

моля за малко напътствия. немога да разбера какво се случва (изисква) с първия тест в задачата. всички думи в изречението които са с малка букви да станат с голяма буква и ако има запетая буквата след нея също. но защо !!! south трябва да стане couth 

"18 пъти го чета транслеити баяне и пак не сващам какво се изискв и ще съм Ви благодарен за някоя сламка" 

това ми е кода: https://pastebin.com/aHcs3EE6  изкарва 83%

дори да прескоча нулевия тест с някои магарийки Test 1 гърми и резултата е същия 83%

 

 

 

 

Тагове:
1
C++ Fundamentals
galin_kostadinov avatar galin_kostadinov 166 Точки

Привет!

Правилно притираш  "On the south Carpathian mountains,a tree is swinging" ->

"On The South Carpathian Mountains,A Tree Is Swinging"

Логиката ти е правилна, макар, че в Judge не е правилно, пак ми нинава 100/100.

 

Но друго забелязах:

Пробвай следния тест (.a.), трябва да ти върне (.A.)

Моята логика е малко по-различна от твоята, аз проверявам дали давения символ е буква, и дали преди него стои нещо различно от буква.

Поздрави! :)

1
spasimira25 avatar spasimira25 25 Точки

Някой, като е писал теста без да иска е превключил на фонетик кирлица.

1
danyboy avatar danyboy 2 Точки

благодаря разбрах си грешката ->(.а.) 

0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, колега,

Намерил си грешка в условието, за която се извинявам.
Правилният отговор е "South", а не "Couth".

Поправих го туко що в Judge.
В защита на колегата, който е направил грешката ще кажа - добре че поне е била в нулев тест и не влияе на точките :)
Шегата на страна - благодаря за поправката.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.