Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AlexanderBeloev avatar AlexanderBeloev 70 Точки

ПРЕДЛОЖЕНИЕ: Нека задачите от домашното със звездички да си имат отделни теми

Отварям тази тема с предложение към администраторите относно новите правила на форума:

 

Ето това гласи новото правило:

 

"Когато пускате тема за домашно, задължително пускайте само една тема за цялото домашно. Теми за всякa задача по отделно ще бъдат изтривани."

 

Нека това правило не важи за задачите със звездички.

 

Аргументи:

Все пак те не интересуват всички, които си пишат домашните.

В някой случай изискват по дълбоко обсъждане

В бъдеще търсенето на решение на тези задачи ще става много по-лесно. ( а много хора ще търсят решение точно на задачите със звездички )

 

Благодаря предварително!

Тагове:
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Подкрепям предложението на колегата с две ръце, защото и сега  темите с домашно стават твърде дълги и човек е пред дилемата, домашно ли да пише или да чете с часове темите из форума.

3
ViValDam avatar ViValDam 15 Точки

Най- добре , всяка задача да си има отделна тема, а не всяко домашно .

Иначе е страхотна обърквация и няма полза . Аз пуснах за 16 задача от третото домашно .

Но и другите си заслужават отделни теми .

Все пак най-главната функция на форума е  да ни помага за домашните и да се учим един от друг,

не е за дрънкаци !

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Донякъде те подкрепям, за момента домашно = 1 тема си е добре, но след време когато домашните са километрични ще става пълен хаос.

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

@Samuil.Petrow   Напротив... всяка жаба да си знае гьола :) Сега в една тема има 15 - 20 задачи и ходи проследи къде в коментарите е писано по дадена задача и кой пост за коя е написан, особенно ако я няма изрично написана информацията - тоз пост е за 3-та задача. Аз пиша по една, колега отговаря за нея, после се пуска пост за 2-ра, после друг колега пуска за 3-та... 4-ти колега пуска за първата и.... става мазало. Като търсиш дадена задача дори и да има търсачка ти се отваря една тема за 20 задачи с 500 отговора (да 500 след 3 приема мисля че ще имаме по толкова) как да намерим синтезираната информация - ползата от търсачката отива по дяволите. И не знам какво толкова пречат 400 - 1000 теми за всяка задача от всички лекции след като не ги виждаме като море от отговори в една тема, а и да си направим сметка че в момента има над 60 теми в общи приказки и над 50 дублиращи се домашни и въпроси - те не ни пречат нали??? Според мен най-доброто решение е всяка задача отделна тема. Предимствата: синтезирана информация, лесно търсене, лесна подръжка, намален спам (пример първа до пета после трета до седма и т.н., няма да има ама аз си мислех еди кво си - има правило всяка задача си има тема). Недостатъците нека ги изброят хората който са против тази концепция.

0
ivailozd avatar ivailozd 75 Точки

И аз подкрепям идеята задачите със звездичка да се обсъждат отделно, иначе една тема за цялото домашно е добре.

2
Plami avatar Plami 373 Точки

В крайна сметка една тема за домашно е напълно достатъчна. Все пак ако някоя конкретна задача е по-сложна, то тогава ще има нужда от нова тема и допълнително разискване. Какъв е смисъла например да има отделни теми за задачи като например "Hello C#", където очевадно всичко е ясно. По този начин ще напълним форума с твърде много теми и откриването на каквото и да е ще е трудно.

0
stratega avatar stratega 16 Точки

Аз си мисля, че по нататък  повечето от задачите(не само тези със *) ще имат отделна тема където ще се дискотират задачите и всеки ще си поства решението. 

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Още от сега е нужна отделна тема за всяка задача. За да е максимално синтезирана информацията и по-подредена... идеята е тази която съм написал по горе - работи :)

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Въпреки че се повтарям (по-нагоре го постнах като коментар) реших да пусна отговор  за да може повече хора да помислят над темата и над това че всяка задача трябва да е отделно и да има САМО ЕДНА ТЕМА за нея.

Сега в една тема има 15 - 20 задачи и ходи проследи къде в коментарите е писано по дадена задача и кой пост за коя е написан, особенно ако я няма изрично написана информацията - тоз пост е за 3-та задача. Аз пиша по една, колега отговаря за нея, после се пуска пост за 2-ра, после друг колега пуска за 3-та... 4-ти колега пуска за първата и.... става мазало. Като търсиш дадена задача дори и да има търсачка ти се отваря една тема за 20 задачи с 500 отговора (да 500 след 3 приема мисля че ще имаме по толкова) как да намерим синтезираната информация - ползата от търсачката отива по дяволите. И не знам какво толкова пречат 400 - 1000 теми за всяка задача от всички лекции след като не ги виждаме като море от отговори в една тема, а и да си направим сметка че в момента има над 60 теми в общи приказки и над 50 дублиращи се домашни и въпроси - те не ни пречат нали??? Според мен най-доброто решение е всяка задача отделна тема. Предимствата: синтезирана информация, лесно търсене, лесна подръжка, намален спам (пример първа до пета после трета до седма и т.н., няма да има ама аз си мислех еди кво си - има правило всяка задача си има тема). Недостатъците нека ги изброят хората който са против тази концепция.

 

Да завърша с една поговорка: Всяка жаба да си знае гьола.

2
garbuchev avatar garbuchev 18 Точки

Не знам, дали за първите задачи е нужно да има отделни теми, но от гледна точка на процеса съм ЗА.
Аз бих предпочел да се унифицира номерирането на задачите като например: HW01P05[Title...] като в сезоните на сериалите по торентите. В момента е пълно мазало с търсенето на конкретна задача yell

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.