Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Liuba_Ivanova avatar Liuba_Ivanova 3 Точки

JS-Fundamentals Associative Arrays - More Exercises, задача 03. Comments

Здравейте, аз си решавам задачки самостоятелно от JS Fundamentals програмата.

Тази я добутах до 80/100. Мисля че проблемът ми е накрая, когато трябва да сортирам юзърите по азбучен ред. 

Не отделям  имената на юзърите, за да сортирам само тях,вместо това всичко с коментарите им.

Честно казано не знам как да го направя, не знам как да ги отделя, без това да ми пречи на останалата логика. 

Условието е тук:

https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/41485/more-exercise-js-fundamentals-may-2019/2343

кодището ми е тук:

https://pastebin.com/Qr2s8ghL

Много ще съм благодарна, ако някой помогне. 

Благодаря!

Приемам и градивна критика относно вида на кода ми :)

p.s. май си пуснах въпроса в грешен раздел @_@

0
Въпроси за SoftUni 11/10/2019 13:04:25
willystyle avatar willystyle 2472 Точки

Здравей,

грозен но ефикасен фикс, замени ред 39 с:

let comments = e[1].sort((a, b) => b.substring(15).localeCompare(a.substring(15)));

Това ще сортира по usernames ascending. (Ако се чудиш откъде е измукано 15, това е дължината на стринга "--- From user "

0
Liuba_Ivanova avatar Liuba_Ivanova 3 Точки

Благодаря, и за обяснението - още не разбирам достатъчно от стрингове явно :)

Хубав уикенд!

1
Rusin11 avatar Rusin11 0 Точки

Здравей,

Три неща не разбирам:

1. Защото като искат ascending order (а -> z) ти слагаш първо b и после а, а не обратното?

2. Дължината на стринга ти е 14 символа и в такъв случай, защо не започваш от индекс 14?

3. Защо изобщо ти трябва да режеш стринга, като преди началото на името всичко е еднакво?

0
Liuba_Ivanova avatar Liuba_Ivanova 3 Точки

Здрасти, Rusin, мен ли питаш :) или колегата?

 

 

0
22/11/2019 15:34:13
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.