Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jacky97 avatar Jacky97 3 Точки

Max Number

C#

Здравейте ще може ли малко помощ търся решение на задачата Max Number от циклите while  само че не стигам до никъде поопитах други

колеги за идея те ми дадоха само че стигам само до 37/100 и не мога да разбера какъв е проблема и като цяло много да я разбера ще може ли малко помощ това ми е кода: https://pastebin.com/Zrmhwj08

това е кода с който ми помогнаха колегите int maxNumber = int. Minvalue If (num>maxNumber) { maxNumber = num }

съответно и с Min number предполагам че решението може да е подобно.

Благодаря предварително.

Тагове:
0
Programming Basics with C# 12/10/2019 14:40:02
Borislav_Vulkov avatar Borislav_Vulkov 54 Точки

Здравей,
дай едно услове и ще го погледна ;)

0
Jacky97 avatar Jacky97 3 Точки

5. Най-голямо число Напишете програма, която чете n-на брой цели числа (n > 0), въведени от потребителя, и намира най-голямото измежду тях. Първо се въвежда броят числа n, а след това самите n числа, по едно на ред.

това е задачата и нещо имам проблем с нея като цяло да я разбера да напиша кода ако може случайно да я разясниш малко ще съм ти много благодарен

0
12/10/2019 14:53:45
Borislav_Vulkov avatar Borislav_Vulkov 54 Точки

Ето едно примерно решение:

namespace MaxNumber
{
    using System;

    public class StartUp
    {
        public static void Main()
        {
            int numbers = int.Parse(Console.ReadLine());

            int maxNumber = int.MinValue;

            for (int i = 1; i <= numbers; i++)
            {
                int currentNumber = int.Parse(Console.ReadLine());

                if (currentNumber > maxNumber)
                {
                    maxNumber = currentNumber;
                }
            }

            Console.WriteLine(maxNumber);
        }
    }
}
 

0
Jacky97 avatar Jacky97 3 Точки

добре само че аз до днес не съм взел for и затова ми е объркано и не разбирах как да го използвам 

благодаря ти много за отделеното време.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.