Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

[Technical Issue] Eclipse - Инсталация под Windows 8.1

Здравейте, бих искал да помоля някой добър човек за малко помощ относно инсталацията на Еклипс. Когато стартирам eclipse.exe файла се появава error - a java runtime environment jre or java development kit jdk must be available in order to run eclipse (предполагам познато на много хора). Потърсих из нета, но намерих доста неща и не съм много сигурен кое от всичко трябва да направя за да го подкарам правилно. Инсталирах VirualBox и Ubuntu, свалих Eclipse - там проблем нямам. Ще ми се обаче да си го ползвам под Windows. Моля, помагайте.

Тагове:
0
Java Advanced 17/12/2014 03:31:47
d3vildog avatar d3vildog 58 Точки

Здравей,
инсталирай CLICK и след това няма да имаш проблем. tongue-out

0
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

След като изтегля и разархивирам файла в папката няма инсталационен файл...

0
d3vildog avatar d3vildog 58 Точки

Файлат е с разширение .exe и щом си под Windows направо трябва да инсталираш, ето ти x86 или x64 . Явно ти сваляш нещо друго. Пробвай с тези.

0
16/12/2014 15:28:04
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

Да вече го инсталирах и тръгна. Благодаря ти!

0
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

Имам още един странен въпрос: Защо не се получава отварянето на демотата от лекциите? Файловете се стартират, кода излиза, но нищо повече...

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

wut? Какво повече? Пробва ли да RUN-неш някой от тях?

0
velislavnikolov avatar velislavnikolov 35 Точки

Общо взето излиза само сорса и нищо друго ... давам пример със C# понеже за пръв път пипам Java, Eclipse и т.н.т. Демата на C# са на Solution и като си го цъкнеш всичко излиза, компилира се, тръгва... а като отвориш само .cs файла излиза само сорса и не може да се прави каквото и да било, нали? Нещо такова се получава в момента с Java. Help! laughing

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Е направи един проект през еклипса и копирай кода в някой файл ;)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.