Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

SylviaNikolova avatar SylviaNikolova 20 Точки

Различни условия на Задача 1 от домашното Classes and Objects

В случай, че още някой колега си блъска главата защо не му излиза първа задача от домашното - условията на Задача 1 са различни в страницата на курса и в Джъдж.

Тук https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/42381/homework-problem-descriptions-c-plus-plus-fundamentals-september-2019/2402 Задача 1 се казва Task 1 – Randomize, а Джъдж очаква да получи решение на Task 1 – Sentence Shifter, чието условие може да се свали от линка в самия Джъдж.

Искам само да вметна, че подобни недоглеждания не се случват за първи път и са изключително демотивиращи и костват огромна загуба на време - поне за мен. 

Положителната страна е, че научих доста нови неща, докато се борех да подкарам грешното условие :)

1
C++ Fundamentals
Jordan_Jordanov avatar Jordan_Jordanov 16 Точки

Това обяснява всичко! Благодарности за информацията!

0
Chetrokio avatar Chetrokio 2 Точки

Много благодаря за инфото!

0
l000p avatar l000p 13 Точки

Защо не видях това преди да започна да пиша ... :D Благодаря все пак.

Ако някой го интересува как съм решил грешното условие : https://pastebin.com/mMy1CDtQ

1
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Привет, Силвия,

Съжалявам, че се е случило така. Определено не е направено нарочно.
Много се старая да направя този курс интересен и най-вече полезен за вас.

Няма да се защитавам. Виновен съм, че има разминаване в задачите.
Това е първата инстанция на курса, която изобщо има качени задачите в Judge, за да е по-лесно и удобно за вас.

Надявам се, това няма да доведе до:
"грам не ме интересува, коя инстанция е на курса, аз съм си платила X лева - и не ми дреме"

Отделям доста време, усилия и емоция да направя този курс полезен. Дали успявам е друг въпрос. Това ти и другите колеги от курса най-добре ще кажете.

Искам да споделя нещо, което ми е на сърце.
Сумарно за подготовка за този курс към момента съм отделил няколко дузини човеко часа.
Подготвяне на материали, изпити, задачи, упражнения, лафчета ако искаш...
Така е, да, плащат ми курса. Не са милиони, обаче. Ако сумирам какво ще получа като пари от двата курса - няма да си докарам даже и месечната си заплата на постоянната ми работа.
Явно го правя и не само за себе си.
Човек съм, греша. Колегите от Софтуни и те са хора и те грешат.

И сега си представи, че преди няколко седмици ви беше пусната междинна анкета за курса. Място, където да изразите недоволство, похвала, предложение и т.н. Мястото, което аз можех да разбера от вас - справям ли се или не.
Тази анкета отнема от 2 до 5 мин.
Знаеш ли колко човека я попълниха?
18...от общо 85.
На мен това подейства доста "демотивиращо" както ти казваш.
Преглътнах го и продължих напред.

Сега ще ти кажа какво реално мисля за случилото се със обърканата задача.
Съдейки по това, което си написала
"Положителната страна е, че научих доста нови неща, докато се борех да подкарам грешното условие"
ако мога да върна времето назад ... най-вероятно не бих променил нищо.
Защо? Защото целта ми е да ви науча.

Тази задача Randomize те е накарала да си поблъскваш главата с rand() функционалноста? Супер!
Това е нещо, което вече имаш в своя "арсенал".

Погледни го от тази страна.
Имате 6 домашни (без да броя Judge Assignment), които ви носят общо 5 точки.
Т.е. 1 домашна носи 0.8 точки.
Това домашно има 3 задачи, което ще каже, че тази задача носи приблизително 0.3 точки.
Наистина ли мислиш, че тези точки имат значение?

Ако ти решиш повече задачи - ще си решиш изпита от раз, ще имат 6.00 и ще излезеш със знания от този курс.
Всичко това с точкуването е само за "стумил" за хората да си решават домашните и да се научат. Нищо повече.

Между другото забеляза ли, че никой не спомена за "допълнителната" 4та задача, която не е част от Judge? :)

Извинявай. Използвах темата да си излея душата.
Жива и здрава
 

1
28/10/2019 09:53:01
kmilewa avatar kmilewa 2 Точки

Здравей, Живко!

Аз щях да спомена за допълнителната задача, но тъй като последния път ме "скастри", че всичко, което е в джъдж е в джъдж и се предава, а всичко допълнително е допълнително реших да си затрая този път :D

Харесват ми расъжденията ти и искам да те поздравя, за положените усилия и старания, и за това, че си приел критиката в анкетите от някои хора градивно. Наистина има промяна в курса към положително и на мен с всяка следваща лекция ми става все по-интересно! Да, много трудно, но все пак интересно и мотивиращо :)

Успехи!

 

 

1
SylviaNikolova avatar SylviaNikolova 20 Точки

Здравей Живко,

Съжалявам, ако съм те разстроила, не това беше целта ми! Честно казано нямах идея, че ти качваш задачите - представях си, че някой друг от екипа на Софтуни е омазал нещата. Ако знаех, че и с това се занимаваш на всичкото отгоре, нямаше да яхна толкова метлата, защото виждам, че даваш всичко от себе си в лекциите и ти благодаря!

Може би има колеги, които се вълнуват от точки и пари, но аз не съм от тях. Това е нещо, което няма да чуеш от мен: "грам не ме интересува, коя инстанция е на курса, аз съм си платила X лева - и не ми дреме". 

Демотивацията ми не е заради точките в Джъдж, а идва от там, че след всяка лекция обикновено нямам търпение да иизпробвам наученото, но когато след часове циклене над една привидно лесна задача, отговорът отказва да излезе, започвам да се чувствам супер тъпа и да си мисля, че нищо не съм научила. Губя инерция така да се каже. Инерция, която бих могла да използвам, за да вървя напред.

 Както и да е, нищо толкова страшно не се е случило. Настина научих нови неща от сбърканото условие. Лекциите ти са страхотни, продължавай все така и благодаря за целия положен труд! 

 

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.