Loading...
checho avatar checho 0 Точки

Избор на лаптоп за сърфиране и филми до 1300 лв, хубава сглобка

Здравейте,

ще се ползва за сърфиране, малки игри (фейсбукски основно), даскало, презентации. Държа да е с SSD, защото ползвам и смятам, че има голяма полза от него. Също смятам, че са нужни поне 8 ГБ рам като (4 ще са малко). 

Като бюджет ми се иска да влезем до 1200-1300 лв, но ако има толкова фрапантна разлика, може и малко да се качи.

Това са моделите до около 1300:

Тези отиват към 1500:


Принципно съм фен на Dell, Lenovo и по-малко на HP. Acer ползвам от няколко години и доста грее, незнам дали са още така, за това го има в списъка горе.

Предложиха ми и ACER  V5-573G, но май вече няма налични. Какво ще ме посъветвате?

 

0
Хардуер
tosilv avatar tosilv 69 Точки

Препоръчвам като ще си взимаш с екран 15 инча вземи си с HD резолюция струва си екстра парите. в тоя критерии Acer Aspire E1-572G i5-4200U звучи добре, би трябвало и да не пече много в нормална употреба ако е ок направен.

Можеш да се разровиш в нета за ревюта там пише дали сглобката е ок обикновено, дали пече и т.н. Гледай от няколко места за да не попаднеш на продуктово позициониране :D

2
andrey.blagoev avatar andrey.blagoev 62 Точки

Здравей колега,

Аз си взех Acer http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_E5_572G-acer_aspire_e5572g_NX_MQ0EX_002 и съм много доволен. На харда от 1ТВ му взех една кутийка и го направих външен, а в лаптопа сложих SSD и всичко заспа. Тръгват ми всякакви игри, филми с високо качество и т.н. Всичко ми излезе около 1400лв.

3
checho avatar checho 0 Точки

Това е доста добро предложение. Ще го разгледам по-подробно.

0
alek1339 avatar alek1339 57 Точки

Аз си взех lenovo z510 с i7 4 ядрен, 8 рам и отделно си купих 128гб ssd na samsung въпреки, че харда ми беше 1000hdd + 8sshd или нещо от сорта... тъпото беше само, че трябваше да си махна cd-to za ssd-to ама си намерих caddy на което му се сваля панела и се слага този на cd-to за да не се угрозява лаптопа. Ползвам го около 10 месеца и съм мн доволен. излезе ми малко над 1300лв със всичко споменато по горе.

1
17/12/2014 14:30:36
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Пич не си взимай IdeaPad. Аз съм с такъв Y580 и пластмасите са под всякаква критика. :)

1
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

За хубава сглобка бих ти препоръчал Thinkpad T series, Dell Latitude E5000 series или HP Elitebook. И трите серии са business-grade. Лошата новина е, че за тези пари параметрите са им много ниски, но няма как иначе - все някъде трябва да се направи компромис. Като среден вариант можеш да погледнеш Thinkpad E540 - сглобката му е добра и параметрите не са никак лоши за парите (моделите варират от 1200 до 1800лв.).

2
Ndushkovqwerty avatar Ndushkovqwerty 5 Точки

Колега, здравей smile

И аз бях в такава дилема преди около 6 месеца.Спрях се на Asus, като за около 1200 - 1300лв. ще се сдобиеш с повече от прилична машина/лаптоп.Единствените негативи са, че е пластмасов и мен лично ме побърква и клавиатурата не е от най-удобните, но като машина след 6 месеца тест съм супер доволен.Гледам, че има вече доста гейм-ориентирани лаптопи около 2 бона, които си заслужават парите,аз малко съжалявам, че не взех такъв (Asus ROG).Лично съвета ми към теб е харесай няколко модела и отиди където ги има да ги видиш как изглеждат дали те кефят, дали са ти удобни и тн.Успех и дано намериш твойта машина.И горещо ти препоръчвам бягай далече от HP, имам доста примери с такива машини, които са подържани повече от отлично и отлепват чипсет и тн.

ПП:Честно да ти кажа занапред ще наблягам на настолните машини :) .

Поздрави!

1
18/12/2014 15:00:15
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Понеже една от дейностите с които се занимавам е ремонт на лаптопи, ще ти кажа че така наречените бизнес серии на повече марки, създават най-малко проблеми. Те винаги са с по-добро направено отвеждане на топлината, което е основния проблем на повечето лаптопи. Другия най-често срещан проблем е че се чупят ротационните дискове, от неправилно боравене с лаптопа(местене в ключено състояние, хвърляне, изтърване и т.н.), при SSD-тата го няма този пробле, те просто умират когато си пожелаят. Друг проблем е заливането, някои пак бизнес серии имат отвори които да отведът течноста, но в повечето случаи за клавиатурата няма спасение. За да се прелагат по евтини продукти, повечето производители правят икономии от всичко, пластмаси, кабели, захранвания, матрици и т.н. и в повечето случаи след 2-3 години си пак в магазина, не че един лаптоп не остарява морално за този период.

От посочените модели бих ти препоръчал на Lenovo ThinkPad серията. Малко е по тежичък, но има защо. 

Много е важен момента и с малкото игри :) За игрите, ако искаш да си играеш с добра резолюция и текстури и всичките други шукариики, ще ти трябва лаптоп с отделна видео карта, което си е още пари. Но ако не си много претенциозен в това отношение и всеки актуален модел ще ти върши работа.

0
checho avatar checho 0 Точки

Благодаря ти за отговора. Доста е полезен. То избора остана между IdeaPad-a и ThinkPad-a. Първия доколкото знам е по-нисък клас лаптоп, а ThinikPad e бизнес модел, нали така? Единствено малко ще ме е яд за процесора, щот е по-як в IdeaPad-a: http://www.cpu-world.com/Compare/919/Intel_Core_i5_Mobile_i5-4210M_vs_Intel_Core_i7_Mobile_i7-4710MQ.html

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.