Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

velizarpetev avatar velizarpetev 0 Точки

Проблем със задача Small Shop

Здравейте, приятели!
  Преди малко помислих, че реших задачата, но когато я пуснах в judge ми изкара 80/100. Като резултати от този код ми излизат следните резултати:

0.9

1.5

7.199999999999999 -> Тук трябваше да излезе 7.2

2.0999999999999996 -> Тук трябва да излезе по принцип 2.1

3.2335

Ето и кодът ми: https://pastebin.com/yUTqTA8d

Тагове:
0
Programming Basics
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Здравей,

В случая проблемът е в "sweats". Може да го видиш като отидеш на детайли.

Това със закръглянето е проблем на идето, но не съм сигурна, че правилно мога да ти обясня защо точно се случва. :)

0
velizarpetev avatar velizarpetev 0 Точки

Благодаря. Промених го и отново дава 80/100. 

0
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Кое по-точно промени? На три места е написано грешно.

0
velizarpetev avatar velizarpetev 0 Точки

Да, на трите места го поправих.

0
velizarpetev avatar velizarpetev 0 Точки

Здравейте,  пробвах с toFixed(2) и изненадващо стана в VS Code, но по принцип не го искат в условието. Изпробвах го в judge и отново даде 80/100. 

0
pupushu avatar pupushu 5 Точки

Като гледам кайви резултати се очакват виж дали с toFixed(1) няма да стане

0
velizarpetev avatar velizarpetev 0 Точки

Отново пробвах, но не става. Аз виждам, че проблемът не е от мен. В VS Code без toFixed ми излиза 7.199999999. Пак не трябва да излиза така, защото на курса излиза 7.2. Накрая пробвахме и с toFixed излиза 7.2 в VS Code, но в judge ми дава отново 80/100. Аз мисля, че нямам никаква грешка в логиката, просто judge прави някакви аномалии

-1
velizarpetev avatar velizarpetev 0 Точки

Благодаря на всички, които се включиха да помогнат. Проблемът е разрешен. Грешката е била в някоя буква, която е била на кирилица. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.