Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Chrisisbeast avatar Chrisisbeast 0 Точки

Javascript frameworks в България

Здравейте , от месеци вече изучавам JS  и мисля , че го владея на добро ниво и е време да се ориентирам към някой framework. Четох доста по темата и сега искам да задам въпрос , за който е писано многократно в интернет , но нямам никаква представа как стоят нещата в България. Говоря за  ReactJS, VueJS и AngularJS. Интересуват ме 2 фактора за тези frameworkove , кое е най- есно да се изучава като първи framework и може би най-важното , кой от тези 3 се търси най-много в България . Като цяло искам да чуя какво мислите по въпроса и да ми дадете някакъв съвет. 

Благодаря предварително ! 

Тагове:
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Като първи бих ти препоръчал React, тъй като е сравнително малък и лесен, което позволява с малко отделено време да започнеш да пишеш функционалност с него (буквално няколко дни - официалният им туториал е чудесен, има хубав софтуни курс от Кенов с кратки лекции също така). След това не е особен проблем да се мине на Angular примерно ако ти се налага за работа. Angular е по-обемен, но и дава много повече възможности (лично аз го предпочитам пред React, но ако си се занимавал само с JS досега ми се струва, че React ще е по-добро начало). За VueJS нищо не мога да кажа, тъй като не съм запознат с него.

Относно търсенето не мога да се съглася, че това е най-важното. Не само за фреймуърци, а и за езици или каквито и да е технологии. Освен ако не избереш нещо съвсем неизвестно, то е далеч по-важно да си намериш технология, която ти допада и след това да станеш добър в нея. Ако си добър, работа ще се намери, а даже и наистина никой да не търси това, то няма да е проблем да преминеш на друга подобна технология след като си наясно с основните концепции. В този смисъл ти препоръчвам да си вложиш времето в учене на който и да е фреймуърк от изброените вместо в избиране на един от тях :)

1
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

Sorry но от месеци да изучваш js  и чак сега framework е странно. 

Общо взето дали ще е реакт ангулар или vue няма значение. Колегата явно не пише много js .. Всичко което предлага angular може да се направи с  react или vue, и обратното.

Angular e по-лесен аз хора като мен ако идват от типизирани езици като с# и  подобни. Просто си има learning curve навсякъде.

Фреймуорк просто така да се учи няма смисъл. Всичко зависи от фирмата в която работиш,ти и да знаеш vue ако на работа  работите с реакт пак ще го учиш. Всичко се търси стига да го разбираш от 3те най-слабо се използва още vue, но повечето фирми са outsource  така че скоро може да се промени. На работа ще те вземат заради потенциал не заради фреймуорк. 

Е сега правим едни интервюта точно за js  react node graphql и повечето хора са чували или ползвали само 1-2 от 3те. Но избрахме тези който показаха желание и разбиране на основите. Другото за няколко месеца ще си ги обучим сами. И без това трябва да ги въведем в проектите.

Но ако ми дойдеш на интервю и като те питам примерно v8 как работи и какво е отдолу и ми кажеш глупости ли не знам няма да стане. Или ако те питам как работи дом или event loop-а в js.

Аз като почнах работа не знаех никакъв js. В момента ползвам react graphql redux node.js и все още съм си основно .нет дев.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.