Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

felix_de_suza avatar felix_de_suza 100 Точки

Относно новия курс по Angular.js

Искам да отворя темата за мнения относно новият курс по Angular, понеже ми се струва, че нещо куца в начина на преподаване. Забелязах го още миналият път, но реших да изчакам понеже мислех, че това е само за уводната лекция, но се оказа че и този път беше същата работа. Без да обиждам никой просто иксам да дам моето мнение и да видя дали има и други хора които са усетили това което и аз, та да го карам малко по същество. Струва ми се че се преподава прекалено малко теория за Angular- по едно две изречение за основните понятия и доста малко обяснения за тях, доказателство за това беше и времетраенето на първата лекция(мисля че имаше още много неща които могат да се кажат за оставащото време), също така забелязах, че лектора(нищо лично голям пич е, а вярвам че е и голям професионалист)  си говори главно със двама трима човека които очевидно вече знаеха материала, който всички сме там за да научим. Мисля, че е правилно първо да се преподаде материята, а не да почне да се пише 'демо', като се задават въпроси как трябва да се напише и се залага на това, че вече знаем как трябва да става това което ни се преподава?!?!?! Също така като препоръка искам да дам това, че като се зададе накакъв въпрос, не отговора да се чака някъде отзад и да си остане там където е зададен или около човека който го е отговорил, а да се повтори въпроса и най-важното да се повтори отговора за да стане ясен на всички в залата. Мисля също така, че лектора трябва да разчита на това, че ние не знаем материала, а не на това че го знаем защото, ако беше така мисля, че нямаше да има смисъл въобще да влизаме в този курс. Не зная за другите, но лично аз разбрах много повече неща за Angular от семинара за Single Page App отколкото от първата лекция(имам предвид като концепция). Мисля че подхода с многото демота които се пишат на живо е релевантен, но чак след като вече сме взели материала по коийто се пишат дематаили поне е обяснен, защото така се получава малко каша първо демотата и после за 1 минута през слайдовете. Пак държа да отбележа, че това си е лично мое мнение и искам да видя дали има и други хора които чувстват нещата като мен?

Тагове:
41
Общи приказки 17/12/2014 23:46:32
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки
Best Answer

Здравейте, колеги.

Всеки на който нещо не му е ясно или има въпроси относно AngularJS съм на разположение в SoftUni. С удоволствие ще помагам.

Можете да ми пишете и на vlado@softuni.bg

Поздрави,

Владимир Георгиев

10
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

На същото мнение съм, даже мислех да пиша подобна тема. Честно казано нямам какво да допълня, освен че днешната лекция се беше превърнала в нещо много несериозно, не че нямахме принос за това, но този тип преподаване наистина е подходящ, когато материалът вече е обяснен на всички.

10
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Поткрепям  колегата felix_de_suza.  Трябва да се обърне повече внимание на теорията и на това как точно се случват "магиите" в AngularJS.  

 

10
evgeni.tochev avatar evgeni.tochev 12 Точки

И аз подкрепям колегата, аз съм записан онлайн, гледах лекцията, лектора пита някакву въпроси на които на записа така и не се чува отговора им.

8
yavor2000 avatar yavor2000 114 Точки

Напълно подкрепям колегата!

Необходими са повече обснения кое как работи и какъв е правилния начин да се напише, а не да да ни питат как трябва да стане или защо не работи - ако знаехме нямаше да ходим на лекциите по angular!

Дано има промяна в подхода на преподаване, защото вече минаха 50% от лекциите, а да ви кажа почти нищо не научих от тях frown

12
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Не сте само вие, колеги ! И аз съм на мнение, че лекциите за текущия курс по Angular JS не са на особено ниво. Ще ме извини трейнъра, но определено трябва да си промени подхода, с който действа в момента.

п.с. не искам бъда разбиран погрешно ... очевидно трейнъра си разбира от работата, но не си споделя знанията правилно и е хубаво да помисли над това

10
18/12/2014 10:01:32
mzografski avatar mzografski 189 Точки

Гледах за сега само първата лекция,  но впечатлението ми е, че колкото и добър да е лекторът в това което прави, няма структуриран подход за предаването на материала. Теоретичната основа се загуби, а показаните в демата функционалности не успяха да запълнят празнините, които всеки, който не се е сблъсквал с AngularJS съм сигурен, че има. Освен всичко останало структурата на Angular Seed, показана от лектора се различава значително от тази, която в момента е на Angular Seed GitHub

Поздрави. 

 

10
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Напълно съм съгласен. В понеделник нямах възможност да присъствам, но снощи си беше пълна пародия (с извинение към лектора). Разбирам, че цели малко да разчупи атмосферата, да не е толкова скучно като цяло, но се прекалява на моменти. Фокуса се отмества. Ако си малко по-напреднал и като цяло бързо можеш да правиш връзките между нещата що-годе се оправяш, но това далеч не е правилния начин според мен. Може аз да ги разбирам бързо нещата но това не значи, че колегата до мен също разбира. Моментите като "А сега какво трябва да напиша тук?" и "Какво ще стане сега?" са напълно излишни (с малки изключения). Имаше хора, който да отговорят на тях явно, но са може би 5 на 100. Ние сме там да разберем "какво трябва да се напише там" и "какво ще се случи сега" а не да развиваме гадателските си способности.


Може би от цялото си обучение за 2-ри път си зададох въпроса "Защо просто не се прибрах в къщи да си почивам и да гледам видеото когато излезе?". Лично за мен това бяха 5 часа (включващи пътуването) напълно изгубено време. За съжаление, половината лекции минаха вече но силно се надявам на последната лекция и особено workshop-а да се обесняват много повече нещата и по-малко "Ето ти точки на теб" и други не релевантни неща.


П.С. Всичко отгоре е лично мое мнение. Надявам се да не съм засегнал някой :)

12
18/12/2014 11:04:42
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Гледах първата лекция и се отказах малко след средата... Просто толковоа време ми трябваше, за да видя, че на човека, макар и голям професионалист, му липсва способност да преподава - това е нещо, което някой или го имат вродено, а други им е необходимо доста тренировка и практика, за да се научат как да предават знание на останалите.. Човекът да не ни се обижда, просто му даваме своевременна обратна връзка, в случай че иска да се коригира навреме...


За жалост това е положението, за което дори и самия Наков е споменавал - като цяло липсват кадърни преподаватели в индустрията, които хем да разбират, хем да нямат говорни дефекти и да не мънкат, хем да знаят как структурирано да предадат знанията си на останалите. Особено в случая с Ангулар, материалът който ни се преподава е много специфичен, не всеки втори го знае, и очевидно не само че се намира трудно професионалист, който да е компетентен, но пък да се намери и вече такъв, който кадърно да преподава вече си е егати джакпота...


В момента съм си намерил други туториели и по тях движа, тъй като времето не е на наша страна и вече си тече. Като придобия повече представа за Ангулар, ще си прегледам и самите дема на лектора, тогава вече от тях навярно ще има полза, когато човек вече се е запознал с теорията.

8
18/12/2014 11:54:35
Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Аз нямам какво толкова да добавя - много се радвам, че това, което мисля, е вече казано, повторено и потретено от мои колеги, които не се страхуват да изкажат мнение. 

Подходът на лектора би бил страхотен, ако само в началото на лекцията има нещо като преговор от предишните теми - едни 10 минути с въпроси за припомняне и проверка на знанията (Владо Георгиев на една лекция по JS OOP беше направил така и се получи добре). Това би било добро начало, но след това - да продължи с обясняване на новият материал.

И програмата като цяло трябва да се свали на по-фундаментално ниво - да знаем по какъв начин, защо и от къде се случват тези "магии", как работят фреймуърците, теорията, а не да учим API-то на AngularJS с думите "вижте колко лесно става без да се налага да пишете разни там nodejs-и."

8
18/12/2014 12:56:41
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.