Допълнителна информация - AngularJS

Здравейте. Не пиша много често, но този път мисля, че мога да помогна и се надявам да бъда полезен на някого.

Ще започна конкретно по темата отностно AngularJS:

Преди време започнах да се ровя по-сериозно из нета за информация отностно AngularJS. Има ужасно много инфо, видео уроци, но на мен
адски много ми беше полезна тази книжка. Има и free download link.

Впечатлението ми от книжката е доста добро, всичко си е както трябва да бъде - има добре обособени глави, в които информацията е разделена както трябва, има качени всички примери в github заедно със сърварите на nodejs, което допринася за лесното й прочитане.

Отностно поредицата O'RELLY имам наблюдения за няколко от книжките и тези които съм разгледал/прочел бяха на ниво.

По ред на номерата бих препоръчал малко NodeJS:

Отново една книжка на O'RELLY, която бих препоръчал да се прегледа отгоре/отгоре поне аз не намерих много това, което търсех, но пък има доста инфо
за т.н. non-SQL база данни и използването им в node - цък!

Това от което научих доста бяха доста уроци в нета и доста безцелни опити, както и от nodeschool - npm install -g learnyounode .
Има адски як console-style interface и поне на мен ми беше доста интересно. Бих препоръчал и Functional Javascript в nodeschool.

Последното което ще посоча като плюс към AngularJS е ASP.NET MVC:

Да знам звучи малко странно и го препоръчрам заради приликите в концепцията (Model-View-Controller) или популярното MVW, MVVW, MVVM.. с една дума
whatever.. Книжката, която прелистих беше - !цък! беше доста интересна и полезна.

Надявам се информацията да бъде полезна на някого!!!