Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Gdimitrov28 avatar Gdimitrov28 23 Точки

JS-Fundamentals, Text Processing - Exercise, 10. Letters Change Numbers

Здравейте!

Извинявам се предварително, понеже виждам, че са задавани въпроси по задачата и преди, но не намирам отговор на моя проблем. Написах си някакво решение, което взима 60/100, но първите и последните 2 теста връщат грешка. На един от нулевите input-а е някак странно зададен с повече от 1 whitespace и предполагам, че това ми е проблемът. Въпросът ми е дали мога да се справя с това без да използвам regex. Гледам, че в предишните въпроси по задачата всички го използват, а се предполага, че не трябва да го знаем все още. Разбира се, може и някъде другаде да съм сбъркал, ще се радвам на 2-ра гледна точка.

Благодаря предварително!

 

Линк към решението : https://pastebin.com/7TdCJVXQ

Линк към judge : https://judge.softuni.bg/Contests/Compete/Index/1706#9

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Koulinsky avatar Koulinsky 6 Точки

знам че е 'малко' късно но....

let words = str.split(' ');

на този ред трябва мисля че трябва да филтрираш 

.filter(x => x.length > 1);

за да махнеш празни места.

0
ivanr6 avatar ivanr6 1 Точки

Същият проблем и при мен, но така с filter-а стана!!!!

Благодаря!!!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.