Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vladislavg avatar vladislavg 0 Точки

02. Summer Shopping нужда от помощ!

Здравейте, 

разписах задачата, обаче изпитах големи затруднения да разбера как да взема 2/3 и 1/3 от стойност и го разписах чисто математически, обаче получената стойност влиза в период и при последващите сметки ми бяга крайния отговор, ако може малко насоки ще съм Ви благодарен.

Условие:

Лятната почивка на Ани наближава и тя решава да се подготви за нея предварително, като закупи всичко необходимо. Тя има определен бюджет и се нуждае от плажна хавлия, чадър, плажна чанта и джапанки. Напишете програма, която да изчислява каква сума трябва да заплати Ани за своите покупки и проверява дали бюджетът й ще бъде достатъчен, като знаете, че цената на чадъра е две трети от цената на хавлията, а цената на джапанките е 75% от тази на плажния чадър. Плажната чанта струва една трета от сумата за джапанките и хавлията взети заедно. Тъй като Ани е редовен клиент на този магазин, ще й бъде направена процентна отстъпка от общата сума на покупката.
Вход
От конзолата се четат 3 реда:
На първия ред бюджетът на Ани – цяло число в интервала [1...1000]
На втория ред цената на плажната хавлия – реално число в интервала [1.00... 300.00]
На третия ред процентната отстъпка – цяло число в интервала [1...99]
Изход
На конзолата се отпечатва един ред:
Ако бюджетът Е достатъчен:
"Annie's sum is {общата сума} lv. She has {оставащата сума} lv. left."
Ако  бюджетът НЕ Е достатъчен:
"Annie's sum is {общата сума} lv. She needs {недостигащата сума} lv. more."
Резултатите да бъдат форматирани до втората цифра след десетичния знак!

Решение:

https://pastebin.com/45Zqz9BB

Поздрави!

Тагове:
0
Programming Basics with C#
vladislavg:
Задачата е решена!
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Здравей,

Единият проблем е, че не ползваш отстъпката, която се чете от конзолата. при теб винаги е 5%.

Също така, при второто принтиране имаш една излишна скоба след "F2" и трябва от тотал сумата да вадиш бюджета.

0
vladislavg avatar vladislavg 0 Точки

На третия ред процентната отстъпка – цяло число в интервала [1...99]

Променлива е, подвели сте се по кода ми. И аз съм го написал по инерция директно 5% (от първата проверка за тест), и се оказва, че точно там съм объркал задачата. 

Благодаря! 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.