Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

plamena.vylcheva avatar plamena.vylcheva 0 Точки

Задача от изпит - 04.Cinema - 15 and 16 June 2019 -

Здравейте, 

от известно време "зациклих" на тази задача. Бих била благодарна, ако някой ми помогне.

https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1699#6 -това е задачата в judge

https://pastebin.com/BuHZ5bKh - това е моят код - минавам всички примерни тестове, които са дадени, но получавам само 55/100 в Judge.

Условие :

Задача 4. Кино

От кино ви наемат да напишете програма, чрез която да разберете дали на една прожекцията ще се запълни залата и колко пари ще се изкарат от нея. Получавате места в залата и на всеки следващ ред до команда "Movie time!", колко хора влизат в залата. Цената на един билет е 5 лв. Ако текущия брой хора влезли в залата се дели на 3 без остатък, се прави отстъпка 5лв от общата им сметка.

Ако в залата се опитат да влязат повече хора от колкото места са останали, то се счита че местата са изчерпани и програмата трябва да приключи четенето на вход.

Вход

От конзолата се четат:

  • На първия ред - капацитет на залата - цяло число в интервала [50... 150]

На всеки следващ ред до команда "Movie time!":

  • Брой хора влизащи в киното - цяло число в интервала [1… 15]

Изход

На конзолата първо да се отпечата един ред:

  • При получена команда "Movie time!":

 "There are {останали места} seats left in the cinema."

  • При изчерпване на местата в залата:

               "The cinema is full."

След това да се отпечата:

       "Cinema income - {приходи от залата} lv."

 

 

 

 

Тагове:
0
Programming Basics with Java 27/11/2019 10:51:04
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Здравей,

 

Ето едно примерно решение за 100/100: https://pastebin.com/Mb72JNdq. Ползвал съм твоя код, като съм направил някои промени и допълнения. Разгледай го паралелно с твоето решение и ще видиш къде какво се случва.

 

Успех! :-)

0
plamena.vylcheva avatar plamena.vylcheva 0 Точки

Благодаря! Много ми помогнахте! :)))

0
svephoto avatar svephoto 1191 Точки

Моля, радвам се, щом е така. :-)

0
tini4ka avatar tini4ka 5 Точки

Как се решава на C#?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.