Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
Yulia avatar Yulia 1345 Точки

Организационни въпроси за курса по КПК

Извинявам се предварително ако е било написано/казано някъде, но в графика на залата/ите не е добавена информация, та едва ли само аз си задавам тези въпроси за курса по качествен програмен код:

• Кога е крайният срок и защитата на отборните проекти
  • Кога е изпита?
  • Ще имаме ли подготовка за изпита? Кога?

Благодаря за вниманието.

5
C# OOP Advanced 19/12/2014 05:30:46
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки
Best Answer

Здравей! :)

Отговорите на всички въпроси се съдържат в документа 'Разписание на КПК курса по дати', прикачен към първата лекция от курса. Накратко:

• Крайният срок за отборните проекти, както и защитите им е 7 януари 2015г.
  • Едната изпитна дата е 18 януари 2015 г., а втората все още не е уточнена.
  • Подготовка за изпит ще има на 9 януари 2015 г., като аз ще ви я водя.
7
19/12/2014 16:51:48
Matrix avatar Matrix 1089 Точки

Влади, а можеш ли с няколко изречения да ни разкажеш какво горе-долу ще представлява изпита, какво ни очаква? Някакъв омазан код и да го рефактурираме? C# код ли ще е? JS код?

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Като гледам програмата е същата като курс 174 на Телерик. Дори отборните проекти са взети от там. Така че се очаква и изпитът да е сходен на телеришкия. Почти е 100% сигурно, че проектът, който ще се рефактОрира ще е на C#.

3
Matrix avatar Matrix 1089 Точки

Мерси за отговора Тито :)

Оффтопик: срещал съм както рефактУриране, така и рефактОриране... Няма правилно и грешно, тъй като никой не е регламентирал кое да бъде правилното и кое грешното... Просто такава дума (refactoring) в българския книжовен език не съществува! Или поне не ми е известно все още да е приета... А това че с всеки изминал ден, използваме нон стоп все повече чужди думи, за да звучим по-куул е друга отделна тема :) :P

-3
24/12/2014 16:33:29

Според първоначалното разписание трябваше на 9ти. януари да е имало подготовка за изпита по КПК. Имало ли е нещо? Кога ще видим материали от това събитие. Изпитът е критично близо и трябва вече сериозно да се заемем с подготовката за него.

3
Petya avatar Petya 2460 Точки

Здравей, в петък, 9 януари, се проведе поправителен изпит за ниво #1, което беше в конфликт с планираната подготовка за изпит по КПК. Затова тя беше преместена за утре, 13 януари - можеш да видиш в графика на залата.

1

Поне качете задачата, която ще се решава, че няма време за подготовка. Да знаем на какво ще се набляга.

1
presian avatar presian 223 Точки

Наситина няма да е лощо да се даде нямаква яснота, какво ще се иска. Он-'лайнарите' като мен ще видят виео от подготовката евентуално в сряда след обед. Докато я изгледат ще е станало вечерта! И какво става -  три дни за подготовка!

Тито ако е като в телерик не мисля, че ще са много хората, които ще си вземат изита. Сега почнах да гледам видетото от подготовката за която ти споменаваш - там има прилагане на дизайпатерни, писане на допълнителни неща към работещата програма и т.н. Ако трябва да правим такива неща - аз още от сега съм се отписал - на C# не съм писал два, да не кажа три месеца, а сега целия изпит ще е C# най вероятно. Ще гризна дръвцето май, но каквото сабя покаже!

5
12/01/2015 12:44:34
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Ние ли ще се оценяваме взаимно на изпита или трейнърите ще го проверяват?

2
12/01/2015 20:27:23
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Ще бъде проверяван от трейнърите. :)

3

Колеги, гледам че в графика на залата има два часа за изпит по КПК - от 10 и от 16ч. Съответно не е имало записване, или поне аз не съм попаднал на такова.

Как и кога ще разберем кой кога да се явява?

8
15/01/2015 11:49:21
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Преди малко пратиха мейли с детайли. Днес в 17:00 ще се отвори записването за изпит.

1