Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Yulia avatar Yulia 1346 Точки

Организационни въпроси за курса по КПК

Извинявам се предварително ако е било написано/казано някъде, но в графика на залата/ите не е добавена информация, та едва ли само аз си задавам тези въпроси за курса по качествен програмен код:

  • Кога е крайният срок и защитата на отборните проекти
  • Кога е изпита?
  • Ще имаме ли подготовка за изпита? Кога?

Благодаря за вниманието.

5
C# OOP Advanced 19/12/2014 05:30:46
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки
Best Answer

Здравей! :)

Отговорите на всички въпроси се съдържат в документа 'Разписание на КПК курса по дати', прикачен към първата лекция от курса. Накратко:

  • Крайният срок за отборните проекти, както и защитите им е 7 януари 2015г.
  • Едната изпитна дата е 18 януари 2015 г., а втората все още не е уточнена.
  • Подготовка за изпит ще има на 9 януари 2015 г., като аз ще ви я водя.
7
19/12/2014 16:51:48
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Влади, а можеш ли с няколко изречения да ни разкажеш какво горе-долу ще представлява изпита, какво ни очаква? Някакъв омазан код и да го рефактурираме? C# код ли ще е? JS код?

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Като гледам програмата е същата като курс 174 на Телерик. Дори отборните проекти са взети от там. Така че се очаква и изпитът да е сходен на телеришкия. Почти е 100% сигурно, че проектът, който ще се рефактОрира ще е на C#.

3
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Мерси за отговора Тито :)

Оффтопик: срещал съм както рефактУриране, така и рефактОриране... Няма правилно и грешно, тъй като никой не е регламентирал кое да бъде правилното и кое грешното... Просто такава дума (refactoring) в българския книжовен език не съществува! Или поне не ми е известно все още да е приета... А това че с всеки изминал ден, използваме нон стоп все повече чужди думи, за да звучим по-куул е друга отделна тема :) :P

-3
24/12/2014 16:33:29
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Според първоначалното разписание трябваше на 9ти. януари да е имало подготовка за изпита по КПК. Имало ли е нещо? Кога ще видим материали от това събитие. Изпитът е критично близо и трябва вече сериозно да се заемем с подготовката за него.

3
Petya avatar Petya 2461 Точки

Здравей, в петък, 9 януари, се проведе поправителен изпит за ниво #1, което беше в конфликт с планираната подготовка за изпит по КПК. Затова тя беше преместена за утре, 13 януари - можеш да видиш в графика на залата.

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Поне качете задачата, която ще се решава, че няма време за подготовка. Да знаем на какво ще се набляга.

1
presian avatar presian 223 Точки

Наситина няма да е лощо да се даде нямаква яснота, какво ще се иска. Он-'лайнарите' като мен ще видят виео от подготовката евентуално в сряда след обед. Докато я изгледат ще е станало вечерта! И какво става -  три дни за подготовка!

 

Тито ако е като в телерик не мисля, че ще са много хората, които ще си вземат изита. Сега почнах да гледам видетото от подготовката за която ти споменаваш - там има прилагане на дизайпатерни, писане на допълнителни неща към работещата програма и т.н. Ако трябва да правим такива неща - аз още от сега съм се отписал - на C# не съм писал два, да не кажа три месеца, а сега целия изпит ще е C# най вероятно. Ще гризна дръвцето май, но каквото сабя покаже!

5
12/01/2015 12:44:34
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Ние ли ще се оценяваме взаимно на изпита или трейнърите ще го проверяват?

2
12/01/2015 20:27:23
vladislav.karamfilov avatar vladislav.karamfilov 1123 Точки

Ще бъде проверяван от трейнърите. :)

3
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Колеги, гледам че в графика на залата има два часа за изпит по КПК - от 10 и от 16ч. Съответно не е имало записване, или поне аз не съм попаднал на такова.

Как и кога ще разберем кой кога да се явява?

8
15/01/2015 11:49:21
cherokee avatar cherokee 146 Точки

Преди малко пратиха мейли с детайли. Днес в 17:00 ще се отвори записването за изпит.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.