Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stefanbabukov avatar stefanbabukov -3 Точки

Имам проблем с PHPstorm

Здравейте
Имам проблем с PHPstorm. Инсталацията му е ОК. Имам инсталиран и XAMPP. Не изпълнява кода – не иска да светне зеления триъгълен бутон за стартиране. Също не мога да конфигурирам дебъгъра. Ползвам упътванията за PhpStorm Installation Guide и Installing XAMPP and Configuring It with PhpStorm от сайта на Софтуни. Направих и врътката с php.ini файла. С win7 съм. Ако може някой да ми помогне, ще бъда много благодарен.

 

Тагове:
-1
PHP Basics 18/12/2019 16:59:28
stefanbabukov:
Проблема е решен
KaloyanStoyanovvv avatar KaloyanStoyanovvv 77 Точки

Пробвай да си създадеш нов файл, след това си напиши кода, отиди с мишката над файла, цъкни десен бутон и пробвай да видиш дали ще ти излезне зеленото триъгълниче за стартиране.

0
18/12/2019 18:38:02
stefanbabukov avatar stefanbabukov -3 Точки

С десния бутон - тръгна, благодаря.

Обаче ми остава проблема с дебъгъра - при изпълнение на кода, дава грешка Failed loading C:\xampp\php\ext\php_xdebug-2.6.0-7.2-vc15.dll. Явно нещо не правя както трябва в php.ini файла. От ръководството: Part II: Connect the Debugger, Apache Server and MySQL DB to PhpStorm - инсталиране на PHP Debugger от сайта на Софтуни трябва да направя едни промени в php.ini файла. Трябва да сваля файла php_xdebug-2.6.0-7.2-vc15.dll от съответния линк  и да го запиша в ext директорията на php в xampp. Трябва да се сложат следните редове в php.ini файла:
[Xdebug]
zend_extension = "C:\xampp\php\ext\php_xdebug-2.6.0-7.2-vc15.dll"
xdebug.remote_enable = 1

Това съм го направил и пак ми дава, че дебъгъра не е инсталиран. Има ли значение къде във ини файла се добавят тези редове, аз съм ги сложил най-накрая

 

 

-1
18/12/2019 18:57:19
KaloyanStoyanovvv avatar KaloyanStoyanovvv 77 Точки

Създай си нов файл и в него напиши phpinfo(); , така:

<?php

phpinfo();

Стартирай файла и копирай всичката информация която ще ти изпечата на конзолата и я пейстни в празното поле тук : https://xdebug.org/wizard .

Когато я пейстнеш ще ти излезне точно коя версия  на xdebug трябва да си изтеглиш и още допълнителна информация какво трябва да си добавиш в 'ini' файла. xdebug.remote_enable=1 не ти трябва, а само  zend_extension = C:\xampp\php\ext\php_xdebug-xxxxxxxxxx.dll , като мисля че не ти трябват и двойните кавички.

Може да провериш дали си инсталирал xdebug като отидеш на http://localhost/името_на_твоят_файл_стои_тук.php

ще ти излезне лилава страница с много информация за PHP Version XXX.XXX.XXX . Малко по-надолу има такъв текст:

This program makes use of the Zend Scripting Language Engine:
Zend Engine v3.3.12, Copyright (c) 1998-2018 Zend Technologies

Ако си инсталирал успешно xdebug ще имаш още допълнително текст отдолу. В момента аз го нямам защото използвам notepad++.

И като цяло за дебъгване в PHP функциите var_dump(); и print_r(); за напред ще ти вършат добра работа, но тъй като си още в началото трудно ще използваш нещо различно от PHP Storm.

0
18/12/2019 19:35:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.