Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Тестове от PHP декември ?

Здравейте, пиша и във форума, защото тук ще го види някой, който може да обърне внимание.(През сайта няма да получа отговор до 5ти, а вече попитах).

Дали има възможност някой да качи тестовете от изпитните задачи на декемврийския изпит по PHP в сайта ?

Благодаря!

Тагове:
4
PHP Web Development Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Докато някой реагира и го направи това, ако имаш проблем с някой тест казвай, борили сме ги доста и горе-долу може да възстановим какво е имало подаденои да ти посочим грешката.

1
mar0der avatar mar0der 191 Точки

Здравейте,

аз имам следния въпрос към 2ра задача от темата на изпита от 22.12. Мисия в живота ми е да я разнищя до края тая задача. Прилатам 3 решения в един код като просто трябва да се разкометарят и закоментарят по няколко реда за всяко от 3 те решения. 2 от решенията са мои а третото е авторското. Първото ми решение не минава и заради него си провалих изпита. Не минават 2 от тестовете и много искам да ги видя тия тестове.

Мисля да предложа като подобрение на системата за оценяване да се сложат по - дескриптивни имена на отделните тестове. Примерно вместо тест#3 "тест с дати с дни с от 1 до 9) където трябва да се сетиш че трябва да добавиш 0 пред датата. В тази задача това не е най - добрия пример защото го има в условието, но когато правиш някаква задача в неучбна ситуация винаги можеш да я пуснеш и да видиш реалния аутпут и да дебъгваш. По начина по който е в момента си играеме по 1 час да гадаеме какво е имал предвид автора. Какво мислите за това предложение?

ето проблемния код:

http://pastebin.com/gi9Gv0bN

благодаря предварително на всеки който отдели няколко минути да го тества. Надявам се скоро ще имаме тестовете защото тази задача ме побърка на изпита.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Не знам дали няма и други проблеми с кода, но със сигурност ти гърми функцията strtotime. Ако само 2 теста не ти минават, мисля, че само в нея е проблемът.

strtotime работи с ограничен диапазон от дати, между 1900 и 2080-2100, не съм сигурен точно за горната граница, но може да се провери. За да се избегне това трябва да се ползва DateTime обект и би трябвало да тръгне за 100. Не знам точно какви са тестовете, но мисля, че точно два има с дати извън тези стойности.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

strtotime работи с 32 битов интеджър, когато UNIX времето прехвърли 2 млрд секунди, функцията спира да работи нормално. Т.е. горната граница е 2038 година

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

^ Точно така, от документацията: "The valid range of a timestamp is typically from Fri, 13 Dec 1901 20:45:54 GMT to Tue, 19 Jan 2038 03:14:07 GMT. (These are the dates that correspond to the minimum and maximum values for a 32-bit signed integer)."

ЦЪК - секция Changelog

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.