Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zkalev avatar zkalev 7 Точки

[Technical Issue] JavaScript - Status code 414 Request-URI Too Long при изпращане на PUT request

Здравейте!

При изпращане на заявка PUT за промяна на картинка ми връща  status code 414 Request-URI Too Long. Toзи ресултат се получава само когато в заявката е включен ImageDataUlr който  е мого дълъг. Нещо подобно се получава:

 
 
Ако някой е имал същия проблем моля да даде някой хинт как  се решава.
 

 
 
 
Тагове:
2
JavaScript Applications 02/01/2015 15:48:36
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки
Best Answer

Само на мен ли така ми се струва, или слагаш съдържанието на картинката в URL-a, а не в body-то на заявката?

1
zkalev avatar zkalev 7 Точки

Слагам го в URL-а.

1
AleksandurSeferinkin avatar AleksandurSeferinkin 333 Точки

Сървърите имат лимит на дължината на URL-a. По този начин прехвърляш този лимит. Също така PUT и POST заявките имат 'body', което си има своята роля - да слагаш данните в него. В момента правиш PUT заявка, която всъщност се държи като GET. URL-а ти е само мястото, където пращаш информацията, а самата информация я 'опаковаш' в кутия, наречена 'request body'.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.