Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Lab] AngularJS - 6 януари, 16-22 часа - Впечатления и препоръки?

Напомням на всички присъствени студенти от ниво #2, че утре (вторник, 6 януари) организираме Lab (лабораторни практически занятия) по SPA with AngularJS в зала "Open Source" в новия учебен център на СофтУни на ул. Тинтява 15-17, етаж 2.

Лабът ще включва практическо изграждане на SPA приложение с AngularJS, Bootstrap, извличане на данни от REST услуги, login / logout, визуализация на данни от услуга, data paging, data filtering и други. По регламент могат да участват студентите от присъствено обучение. За онлайн участниците ще публикуваме материалите от лаба за упражнения вкъщи.

 

 

Тагове:
16
JavaScript Applications 09/01/2015 14:24:50
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Колеги, хареса ли ви лаба по AngularJS?

Дайте мнения и препоръки за този род занимания. Смятаме да правим повече такива, най-вероятно по 2-3 за всеки курс.

9
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Намирам лабовете за много полезни и приветствам това да има повече. Смятам, че благодаряние на тях материалът се усвоява по-успешно и много помагат за осъзнаване на материала и за научаването му.

2
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

За колегите онлайн: разгледайте задачите от лаба. Дори без обясненията, които давахме в клас, ще са ви доста полезни при работата по проекта. Качени са тук: https://softuni.bg/trainings/1075/SPA-with-AngularJS-Dec-2014.

7
nickpanaiotov avatar nickpanaiotov 21 Точки

Ще качите ли лекцията/предговор/уоркшоп или както и да го наречем от 5-ти? 

0
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

AngularJS Best Practices - Презентация

AngularJS Best Practices - Видео

AngularJS Workshop

Погледнете последната презентация за Best Practices. Има интересни неща. Също така има неща които не довърших в Workshop-a. Има ги в lab-a, добре обяснени. Ако някой има въпроси нека да пише, ще отговаряме. Също така сме в SoftUni по цял ден.

4
07/01/2015 17:36:03
vladimirov avatar vladimirov -6 Точки

Наков, ако искахте да ни научите да правим СПА щяхте да ни покажете различни части от проекта как се правят още преди Нова година, а не да ги изсере.... 5 дни преди защита. В програмирането ни казвате, че трябва да можем един голям проблем да го разбиваме на много малки с които лесно да се справим. Съгласен съм. Мисля, че щеше да е чудесно това, което сте го дали като лаб да беше разпределено в 5 домашни за 5-те лекции и всяка от тези 5 домашни да е разбита на още поне 3-4 задачи с които да се занимаваме и да се научим, и като направим да имаме и да знаем как се прави 60-70% от проекта. Още по-чудесно всяко домашно да се реши на следващата лекция за да могат хората които имат затруднение да видят как става. Дадохте ни цял проект който да разбием на по-малки части само където аз не ги знам малките части как да ги направя и за всяка ми се налага да търся информация в нета. Мен лично ми подействахте доста демотивиращо с този курс. Правите го да изглежда по-сложно от колкото е. Част от хората дори не разбраха колко много прилича на JQuеry. Малко HTML и REST заявка, и една страничка е готова. В презентациите ви отново няма работещи и обяснени примери. Като изгледам лекцията ми е много по-лесно да погледна после презентацията и да видя работещ пример да се подсетя вместо да въртя из видеото в ютуб обаче го няма този пример и отивам в Гугъл. Да ,занм, че качвате кода от примерите към всяка лекция, но по чист код не е много комфортно да се учи още повече както сега качвате цели проекти и се налага да отвориш 4-5 файла и да четеш 20 минути да се ориентираш за нещо дребно. Много работите и се вижда, явно просто не ви е достигнало времето да направите много добър курс.

5
Vasilsk avatar Vasilsk 109 Точки

Материалите от лаб-а са супер полезни, казвам го от позицията на онлайн студент. Всичко е разбито на малки подзадачи и много лесно може да се следва някаква логическа последователност и човек не се губи в обемността на проекта.

На уъркшопа Владо също обяснява много добре и също ми беше безкрайно полезен.

Кофтито е само, че тези 2 занятия се случиха прекалено късно, когато вече няма почти никакво време до защитата на проекта. Лекциите преди това бяха много разхвърляни и не бяха систематични. Домашните също не бяха особено полезни за същинския проект.

Ако проекта ни беше разбит на малки части, както е направено в лаб-а, още в началото на курса, мисля че щяхме да схванем същината на AngularJS доста по-бързо.

7
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.