Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Входящи данни на примерните изпитни задачи

Здравейте,

 

Докато се подготвях за изпита по PHP се сблъсках със следния проблем- в примерните изпитни задачи нямаше данните на входящите тестове. Давам си сметка, че идеята е подготовката да е най-близо до реалната изпитна  ситуация, но предложението ми към екипа да се включат input-a + очаквания резултат е по няколко причини. 1. все пак става дума за подготовка, те. когато ни гръмне кодът е добре да разберем защо, за да можем да научим къде правим грешка или какво пропускаме. 2. принципът "поблъскайте се сами" отнема адски много време, да не говорим, че не винаги сработва, което е доста олям минус особено в предизпитна обстановка и ограничено време. Така или иначе, ако някой иска и има ресурс сам да открие топлата вода, гледането на тестовете не е задължително. За останалите, обаче, смятам, че ще е полезно да открият грешките си, макар и с малко вътрешна помощ и да продължат не просто с решаване на повече задачи, а с по-добра подготовка решаването им.

Та това от мен- с две думи- мисля, че ще е по-полезно, ако ни давате входящите данни при примерните изпитни задачи.

a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Не зная :) Първият линк ми иска юзер и пас, а на втория дава Page not found.

Става дума за примерните изпити в джъдж системата. В линковете на съответния курс ги няма, или поне аз не ги виждам.

1
08/01/2015 18:32:39
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

За SVN-a ползвай user: student, pass: student и имаш достъп до материалите от курса.

Линкът се е счупил, което отдавна го говорим да го оправят. Просто копи-пейстни това, което колегата е дал и ще се отвори страницата.

А за самите тестове, те са налични и в страницата на самия курс, това е предния курс по PHP от август, когато тези задачи са били дадени. Може да ги вземеш от секцията Подготовка за изпит.

2
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

Става дума не за изпитните тестове, които вече са се падали, а за примерните такива- няма ги в линковете на предния курс, а само в джъдж-а.

Аз нямах представа за този ресурс, който колегата е пратил- там наистина ги има. Къде се намира (освен в този линк, разбира се :) )?. Очевидно това е полезно местенце, за което не знам :)  Кога, обаче, са качени- не знам, защото на самия изпит предложих същото, за което отварям тема тук на една от дамите от Софтуни и тя ми каза, че, да, наистина няма дадени входни данни, с цел максимална близост до изпитната обстановка и тя предложи да го поставя на обсъждане във форума.

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.