Loading...
jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Lab] - Впечатления и препоръки за новата част от учебния процес на СофтУни - лабовете

Здравейте.

В темата за лаба по Angular JS г-н Наков пусна запитване какво е отношението ни като студенти към лабовете. Полезни ли са? Как могат да се подобрят? Какво е отношението ви към това да има по няколко лаба на курс?

Задавам въпроса тук, в отделна тема, за да привлече по-успешно вниманието на всички и да обсъдим темата.

Та, какво мислите по въпроса?

Аз лично ги намирам за много полезни. Харесва ми, че се събираме и кодим много хора заедно, помагаме си, атмосферата е надъхваща. Сядам и кодя 5-6 часа. Помагат ми да се подготвя добре за изпитите.

При вас как е?

Тагове:
4
Предложения и проблеми 09/01/2015 14:31:00
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Смятам лабовете за много полезни. За 4-5 часа разбираш супер много неща, които за да ги научиш сам ще ти отнеме значително повече време, спестяват ти постоянното търсене/четене/пробване които се изискват докато научаваш някакъв нов език или технология. За разлика от лекциите в които през повечето време са пасивно слушане, лабовете те карат да бъдеш активен, да пишеш, да мислиш, да търсиш, да питаш хората покрей теб, асистентите или лекторите. Мисля че ако във всеки курс има по 2-3 лаба ще е много полезно.

6
09/01/2015 20:37:49
gpetr avatar gpetr 12 Точки

Щеше да е по-хубаво ако накрая се пререшаваха и от лекторите и се записваха на видео, което после да се праща само на присъствените курсисти. Иначе е хубава идея да има лабове.

Какво стана с лаба от петък по ООП защо все още не можем да качваме решенията като домашно? Как да ги пратим - по имейл или с пощенски гълъб? laughing

Поздрави!

0
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

И защо само на присъствените ?Или ние не сме хора онлайн студентите,които имат много по-малко време за подготовка ,защото работят и гледат семейства...Или ние да си блъскаме главата и да се оправяме,че не можем да сме присъствено.Аз лично от C# Lab ,научих доста неща...
Да,лабовете помагат,но нека да се качва и видео от тях за всички студенти.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

А ние присъствените си клатим краката по цял ден? Аз лично ходя на работа със стандартно работно време - от 9 до 6. След това пътувам до университета и съм там на лекции. Записал съм се като асистент на курсовете по Java и C# и водя C# Basics, почти, да не кажа всеки ден съм в университета след работа, дори в почивните дни - събота и неделя, като вчера (неделя) бях от обяд до 11 вечерта. И на всичкото отгоре плащам с 200 и отгоре лева повече от онлайн студент.

Така, че вместо да се правите на жертви, следвайте поговорката - "има ли желание, има и начин". Познавам хора със семейства и работа от градове различни от София, които са напуснали работа и са дошли в София със семействата си, за да учат. В крайна сметка пък в София има и повече работа и в повечето случаи по-добре платена. Ако човек има желанието да го направи, ще намери начина - останалото са оправдания и "правене на жертва". А ако има форсмажорни обстоятелства, които го възпрепядстват това наистина сериозно, смятам че те трябва да са с по-голям приоритет, от колкото лабовете :)

1
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Никой не е казал,че си клатите краката...Но какво коства да се запише едно видео от лаба и да се качи ?Дайте основателна причина да не се качва видео от лаба,освен че давате повече пари...Или причината е парите ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.