Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
Vasil_Mitkov_Mitkov avatar Vasil_Mitkov_Mitkov 0 Точки

Инсталиране на Visual Studio

Здравейте, на 07.03. започвам подготвителен курс по „ Основи на програмирането “. По повода си инсталирам Visual Studio, следвам стъпките, слагам отметки където е посочено, стигам до "Instalation details". Но след това не виждам ".NET Core 2.1 development tools", за да сложа отметка. Има подобни две опции ".NET Core development tools" и ".NET Core 2.1 LTS Runtime", и на двете сложих отметка и ги инсталирах.  Въпроса ми е дали всичко, което трябва съм го инсталирал?

Тагове:
0
Programming Basics
Mariyan_Tsonev avatar Mariyan_Tsonev 1 Точки

Привет! 

Започвам същия курс и стигнах до същата дилема. При мен обаче бяха маркирани автоматично въпросните две тикчета. Другото, което забелязах е, че отметката на .NET Framework 4.6.1 development tools не беше тикната, но в указанията за инсталация беше избрана на показаната снимка. 

Също се интересувам дали всичко е наред. 

0
Vasil_Mitkov_Mitkov avatar Vasil_Mitkov_Mitkov 0 Точки

Да и при мен бяха автоматично отбелязани. А за ".NET Framework 4.6.1 development tools" не съм обърнал внимание и не съм го активирал, понеже следвах описаните инструкции.

0
DAnili avatar DAnili 1 Точки

Здравейте,

Имах същия проблем и като отворя нов проект нямам [Console App (.NET Core)]. Предположих, че има връзка и инсталирах допълнително Development Tools plus .NET Core 2.1, но въпреки това пак няма проекти от типа Console. При Вас така ли беше и ако да, оправихте ли го и как?

0
AntonDelev avatar AntonDelev 0 Точки

Здравейте, имам същият проблем и опитах какви ли не комбинации. Въпреки това продължавам да нямам проекти от типа "Console" Може ли някой да даде работещо решение, моля!

0

Здравейте, Установих, че през цялото време съм отваряла Blend for visual studio (синя иконка наподобяваща квадрат) и затова съм имала проблема. Съответно като отворих Visual studio (лилава иконка наподобяваща папионка) нямах никакви проблеми.

0
05/10/2020 14:41:05
viktorv19 avatar viktorv19 17 Точки

като цяло за този курс няма голямо значение избираш .Net  dekstop development и си огън

0

Да, още при самото инсталиране е избрано и инсталирано с .Net  dekstop development, само че заданието е нов проект през [Console App (.NET Core)], което при мен го няма. Затова същината на въпроса е къде и как да го изпълня? Ще стане ли през WPF App. (.NET Core)?

0
AntonDelev avatar AntonDelev 0 Точки

Моля, ако сте решили проблема, да опишете начина!

0