Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
AMarin1089 avatar AMarin1089 0 Точки

Бакалавър "бизнес информатика" от УНСС - мнения?

Здравейте!

Първи курс съм в УНСС. Към този момент не бих казал, че икономиката е "моето нещо". Понастоящем съм в Entry модула с Java, oбаче сега съм на най-лесното в цялата програма в СофтУни и не се знае в бъдеще дали ще се справя, та ми се иска поне да имам някакво висше (aко ще и икономическо) - колкото да имам План "Б". С математиката съм скаран, така че влизане във ФМИ/TУ - трудно. След 2-ри курс в УНСС кандидатстваме за специалности и съм си харесал  Бизнес информатика на английски, та ще се радвам на мнения дали от тази програма ще науча нещо полезно, а пък ако има бивши и настоящи следващи тази специалност, много ще се радвам на тяхното мнение. Повечето предмети са разделени 1:1 - лекции/упражнения, а някои са 3:2 (л/у). Избираемите предмети са отбелязани с или и не включих изцяло бизнес-насочените предмети.

3-ти курс

• Бази от данни
  • Интернет технологии
  • Статистическо изследване на зависимости
  • Архитектури на изчислителни системи или Планиране и организиране на извадковите изследвания
  • Основи на алгоритмизацията и програмирането или Теория на статистика и вероятностите
  • Обектно-ориентирано програмиране
  • Операционни системи
  • Статистически анализ на времеви редове
  • Основи на разработване на приложни програмни системи
  • Компютърни мрежи и телекомуникации или Подготовка на данни и проучвателен анализ

4-ти курс

• Проектиране изграждане на потребителски интерфейси
  • Проектиране на информационни системи
  • Модели за изграждане на интернет приложения
  • Програмиране в бази данни
  • Технологии за изграждане на Уеб системи или Системи за стратегическо корпоративно управление
  • Бизнес интелигентни системи
  • Многослойни Уеб приложения  или Създаване на системи на базата на клиент-сървър техонологии и Уеб услуги
  • Информационни технологии във финансови системи или Разработка и управление на интегрирани информационни системи  или Модели за изграждане на мобилни приложения
0
Обучение за ИТ Кариера 09/03/2020 02:12:34
IavorZayn avatar IavorZayn 1 Точки

Здравей,

Завърших семестриално Бизнес Информатика в УНСС преди 9-10 години. Тъй като започнах да работя не успях да се дипломирам и от миналата година си възстанових правата по новата програма само и само да взема тази бакалавърска диплома. За тези години изключително малък напредък има развитието си УНСС. Относно самата специалност. Може да се научат базови познания по най-различни технологии, но само ако ти положиш нужните усилия. Преподавателите не бих казал,че са експерти в нито една от специалностите, които преподават. По-скоро с годините преподаване са назубрили някакви неща и опита им идва от това. Но не бих казал,че имат практически опит в реална среда, или поне голяма част от тях. 

Ако трябва да дам оценка 4 години УНСС или 4 години да изкарвам обучения и сертификати в центрове като софтуни или други, то второто би ми дало МНОГО повече знания и опит! 

0
AMarin1089 avatar AMarin1089 0 Точки

Благодаря за отзива!

А ако може да попитам, следи ли се за присъствие на упражненията? Защото ако имам достатъчно добра основа от СофтУни след 2 години и са ме взели на работа, ще е малко загуба на време, но искам да имам някакво висше все пак.

0
IavorZayn avatar IavorZayn 1 Точки

Здравей, 

Повечето лектори следят. Някои упражнения са задължителни и формират част от крайната оценка. Тоест ако се стремиш за 6-ци трябва да си там. Но като цяло са разбрани и влизат в положение, ако им обясниш ситуацията.

Аз имам сериозна работа и семейство и успях да взема всички изпити от зимния семестър. 

0