Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AMarin1089 avatar AMarin1089 0 Точки

Бакалавър "бизнес информатика" от УНСС - мнения?

Здравейте!

Първи курс съм в УНСС. Към този момент не бих казал, че икономиката е "моето нещо". Понастоящем съм в Entry модула с Java, oбаче сега съм на най-лесното в цялата програма в СофтУни и не се знае в бъдеще дали ще се справя, та ми се иска поне да имам някакво висше (aко ще и икономическо) - колкото да имам План "Б". С математиката съм скаран, така че влизане във ФМИ/TУ - трудно. След 2-ри курс в УНСС кандидатстваме за специалности и съм си харесал  Бизнес информатика на английски, та ще се радвам на мнения дали от тази програма ще науча нещо полезно, а пък ако има бивши и настоящи следващи тази специалност, много ще се радвам на тяхното мнение. Повечето предмети са разделени 1:1 - лекции/упражнения, а някои са 3:2 (л/у). Избираемите предмети са отбелязани с или и не включих изцяло бизнес-насочените предмети.

3-ти курс

  • Бази от данни
  • Интернет технологии
  • Статистическо изследване на зависимости
  • Архитектури на изчислителни системи или Планиране и организиране на извадковите изследвания
  • Основи на алгоритмизацията и програмирането или Теория на статистика и вероятностите
  • Обектно-ориентирано програмиране
  • Операционни системи
  • Статистически анализ на времеви редове
  • Основи на разработване на приложни програмни системи
  • Компютърни мрежи и телекомуникации или Подготовка на данни и проучвателен анализ

4-ти курс

  • Проектиране изграждане на потребителски интерфейси
  • Проектиране на информационни системи
  • Модели за изграждане на интернет приложения
  • Програмиране в бази данни
  • Технологии за изграждане на Уеб системи или Системи за стратегическо корпоративно управление
  • Бизнес интелигентни системи
  • Многослойни Уеб приложения  или Създаване на системи на базата на клиент-сървър техонологии и Уеб услуги
  • Информационни технологии във финансови системи или Разработка и управление на интегрирани информационни системи  или Модели за изграждане на мобилни приложения

 

EDIT 08/01/2024:  В крайна сметка завърших успешно бакалавъра си 2023-та година с отлична оценка. Даже бях близо до това да преподавам по някои предмети, но за жалост съм твърде зает с работа и магистратурата, която записах (онлайн от сравнително известен американски университет). Започнах работа още преди началото на трети курс, когато истински започваха техническите предмети. Ако някой има нужда от мнение или има въпроси към мен, ще се радвам да им отговоря. Лесно можете да ме издирите във Facebook като потърсите Ангел, който учи в УНСС. Няколко души вече го направиха, така че не се срамувайте. А ако предпочитате LinkedIn - оставям си го тук: https://www.linkedin.com/in/marinangel/.

0
Обучение за ИТ Кариера 08/01/2024 22:55:40
IavorZayn avatar IavorZayn 1 Точки

Здравей,

Завърших семестриално Бизнес Информатика в УНСС преди 9-10 години. Тъй като започнах да работя не успях да се дипломирам и от миналата година си възстанових правата по новата програма само и само да взема тази бакалавърска диплома. За тези години изключително малък напредък има развитието си УНСС. Относно самата специалност. Може да се научат базови познания по най-различни технологии, но само ако ти положиш нужните усилия. Преподавателите не бих казал,че са експерти в нито една от специалностите, които преподават. По-скоро с годините преподаване са назубрили някакви неща и опита им идва от това. Но не бих казал,че имат практически опит в реална среда, или поне голяма част от тях. 

Ако трябва да дам оценка 4 години УНСС или 4 години да изкарвам обучения и сертификати в центрове като софтуни или други, то второто би ми дало МНОГО повече знания и опит! 

0
AMarin1089 avatar AMarin1089 0 Точки

Благодаря за отзива!

А ако може да попитам, следи ли се за присъствие на упражненията? Защото ако имам достатъчно добра основа от СофтУни след 2 години и са ме взели на работа, ще е малко загуба на време, но искам да имам някакво висше все пак.

0
IavorZayn avatar IavorZayn 1 Точки

Здравей, 

Повечето лектори следят. Някои упражнения са задължителни и формират част от крайната оценка. Тоест ако се стремиш за 6-ци трябва да си там. Но като цяло са разбрани и влизат в положение, ако им обясниш ситуацията.

Аз имам сериозна работа и семейство и успях да взема всички изпити от зимния семестър. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.