Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Kiril1914 avatar Kiril1914 2 Точки

Минусов Резултат при изход от конзолата....

Здравейте, имам следния страннен проблем: Реших една задачка в бързината, но при тест в "judge" ми даде 66/100 и то с право... Не бях забелязал, че резултата, който изписва конзолата е минусов. Доста време ми отне да търся за подобни проблеми в нета :D Най-вече в сайтове като "Stack Overflow" :D

Пример: 100 - 40;  Резултат : 60.      При мен го изкарва като: -60  минус 60

Задачата е: 02. Easter Party  https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1637#2 тест в "judge" и опция за изтегляне на условието.

Условието: Изпит по "Основи на програмирането" – 20 и 21 Април 2019
Задача 2.  Великденско парти
Деси има рожден ден на Великден и иска да организира парти за своите приятели. Тя знае какъв е броят гости, които иска да покани и колко е кувертът за всеки гост. От броя гости зависи и каква отстъпка ще получи за куверта за един човек.
Ако покани:
Между 10 (вкл.) и 15 (вкл.) човека -> 15 % отстъпка от куверта за един човек
Между 15 и 20 (вкл.) човека -> 20 % отстъпка от куверта за един човек
Над 20 човека -> 25 % отстъпка от куверта за един човек
Деси трябва да предвиди и закупуването на торта за партито. Цената на тортата е 10% от бюджета на Деси.
Напишете програма, която изчислява дали бюджетът на Деси ще и е достатъчен за партито.
Вход
От конзолата се четат 3 реда:
Брой гости – цяло число в интервала [1...99] 
Цена на куверт за един човек – реално число в интервала [0.00 … 99.00]
Бюджетът на Деси  – реално число в интервала [0.00 … 9999.00] 
Изход
На конзолата да се отпечата един ред:
Ако бюджетът  е достатъчен:
"It is party time! {останали пари} leva left."
Ако бюджетът не е достатъчен:
"No party! {недостигащи пари} leva needed."
Резултатът да бъде форматиран до втория знак след десетичната запетая.
Примерен вход и изход
Вход    Изход    Обяснения
18
30
450    No party! 27.00 leva needed.    
Вход    Изход    Обяснения 
8
25
340    It is party time! 106.00 leva left.    
24
35
550    No party! 135.00 leva needed.    

 

Ето и моят код/решение (линк чрез Pastebin.com) : https://pastebin.com/E1aRdUf6

 

 

Тагове:
0
Programming Basics 21/03/2020 22:35:43
sback avatar sback 73 Точки

При проверката if (budget < allPrice) в Console.WriteLine трябва да е  allPrice-budget, а не обратното.

1
Kiril1914 avatar Kiril1914 2 Точки

Да, вече всичко е ок. Благодаря за бързия отговор и съдействие.
Поздрави

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.