Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

stakata avatar stakata 4 Точки

[Judge] C# Basics - Входни данни

Здравейте, имам един въпрос относно входните данни в задачите от JUDGE  системата. Как точно бихме могли да ги разчетем от конзолата, ако например ползваме JavaScript? До колкото забелязах всички задачи получават входните си данни четейки всеки ред от конзолата използвайки Console.ReadLine(), но в JavaScript няма вградена функция за четене от конзолата. Задавам този въпрос, защото прочетох в сайта, че позволените езици за изпита по C# Basics (Ниво 0) са няколко, един от които е JavaScript. A аз, макар и малък, имам по-голям опит с този език отколкото със C# и се опитвах да реша една от задачите с JS, но забелязах, че входните данни се четат от конзолата.

Тагове:
0
Programming Basics
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки
Best Answer

При работа с JS, трябва да имаш една функция, която приема като параметър входните данни. Самият формат на данните е масив от стрингове.

Може да пуснеш ето това, за да видиш какво точно получаваш на входа и как:

function solve(args) {
     console.log(args);
}

2
stakata avatar stakata 4 Точки

Странно, но не получавам нищо в конзолата. Слагам го в прозореца, избирам JavaScript от падащото меню, после изпрати, но нищо. Пробвам го в chrome и във firefox. Да не би да не правя нещо правилно ?!

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Би трябвало да получиш 0 точки, понеже очевидно няма как това да е верен отговор на задачата.

Цъкни бутона детайли вдясно и там може да видиш поне за нулевите тестове какво връща като резултат функцията ти. В случая тя ще върне входа така, както го е получила. Оттам нататък прецени как да обработиш входа и промени действието на функцията.

Както казах, получаваш масив от стрингове, като всеки ред е отделен стринг. Ако ти е казано, че на първия ред от входа ще ти подадат числото N, значи N ще ти бъде елемента с индекс 0 от масива, който Judge ти подава.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.