Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MEdoesSomeScripts avatar MEdoesSomeScripts 5 Точки

[Technical Issue] Проблем с инсталация на JDK

Здравейте,

Цяла седмица се оптивам да си инсталирам JDK на Linux-а, обаче имам проблем...
Когато му дам команда "sudo apt-get update" ми изпизва следното: "[user] is not in the sudoers file. This incident will be reported.". Търсех в интернет за решение на проблема, обаче никъде не намерих нещо което да ми свърши работа.
Много ще се радвам, ако някой може да ми помогне.

Благодаря предварително.

Тагове:
0
Java Advanced
Bi0GaMe avatar Bi0GaMe Trainer 389 Точки
Best Answer

Здравей,

 

Опитал ли си някое от следните решения:

1.  

- В терминала да напишеш 

sudo usermod -a -G sudo [username]


2.  

- Логваш се като root user или пишеш в терминала su.

- Като root user пишеш в терминала visudo и ще ти се отвори текстов редактор.

- Търсиш реда във файла където пише 

root ALL=(ALL) ALL

- Под този ред пишеш

[username] ALL=(ALL) ALL

- Натискаш ctrl+x и после натискаш за да потвърдиш

 

Поздрави,
Богомил

1
19/01/2015 15:59:59
MEdoesSomeScripts avatar MEdoesSomeScripts 5 Точки

Благодаря за бързият отговор.


Опитах, обаче не съм сигурен че правя последното както трябва.
Когато натисна ctr+X, ми изписва X^, пиша до него y и затварям терминала.

 

0
iliqvelkov avatar iliqvelkov 69 Точки

Здрасти.
Виж този линк може да ти помогне.
Поздрави!

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.