Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nexus avatar Nexus 119 Точки

[Technical issue] Eclipse Luna crashes when starting new project in Kbuntu.

Привет,

При стартиране на Еклипс и избиране на нов проект програмата крашва. Без надписи - просто се затваря. Намерих си вероятно решение

Решение

но имам затруднения как да го приложа. Отварям нужния файл, променям  1-цата на 0 но когато дам save ми казва, че нямам място или права. Логнат съм с единствения юзър (администатор). Място има. Моля за съдействие :)

Поздрави,

А. 

Тагове:
1
Java Advanced
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Най-вероятно ти трябват администраторски права, за да редактираш файла. За целта отвори терминала и през него отвори файла като администратор. Не съм сигурен какъв редактор ползваш, но при мен на Ubuntu с gedit би изглеждало така: sudo gedit [file-name].

0
Nexus avatar Nexus 119 Точки

Мерси,

Получи се. Ползвах 'Кате'.

Дори си добавих кирилица, че на шлокавица беше грозен поста ми :).

Ставам все по-добър, хехе.

0
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Най вроятно файла е с вдигнат флаг и е immutable, и не можеш да го едитваш дори като root. Пробвай sudo chattr -i  /path/tofile. След това си листни файловете в съответната директория ls -l /path/todirectory. би трябвало permission-ите за файла  да са ти нешо от този род  -rw-r--r--  и ще можеш да едитваш като root.

0
21/01/2015 11:35:04
Nexus avatar Nexus 119 Точки

Мерси за отговора.

Оправих се преди това, но въпреки, че не ми е много ясно написаното го направих за да се понауча на нещо.

Интересното е, че ми дава това :

drwxr-xr-x 3 root root 4096 яну 21 11:32 gtk-2.0.

Тоест ако не съм объркал нещо пермишъните са drwxr-xr-x.

За мен не са много разбираеми. 

 

Ето инфо за начинаещите като мен :

These are "permissions".
"d" means allowed to create sub-directories
then, you have three sets of "rwx"
They stand for "r": allowed to read files
"w": allowed to write files
"x": allowed to execute a files (i.e. run aprogram)
The first group is "user" (the owner of the system)
The second group is "group" (a group of users)
The third group is "World" (Any user).
The missing letter (replaced by "-") means you do not have the permission
Full perm: drwxrwxrwx. It translates in binaries/hex 0777.
remove the last "X": 0776

 

0
21/01/2015 12:09:46
borislavml avatar borislavml 368 Точки

Схемата е следната. d-то най отпред онзачава, че листнатия item в случая е диркетория. Следващите три букви rwx са съответно read,write и execute права на root, което в случая означава, че root може да прави всичко с този файл(директория). Следващите шест знака могат да бъдат отново  rwx rwx или всякакви комбинации, като отсъствивто на някоя от буквите с '-' означава че тази операция е забрнена, Втория комплект permission-и се отнася до user-и с админ права, а последния до всички останли с достъп до машината. В твоя слуачй drwxr-xr-x положението е следното:

Root може да пише, чете и екзекютва, юзър с админ права може само да чете и екзкекютва(без write демек edit) и обикновенния юзър е като с права на админ юзъра read и еxecute, без write. Пусни един search в google за linux file permisions, ще ти е доста полезно.И аз до преди няколко месеца се чудих кое, как и къде.smile

0
21/01/2015 12:13:49
Nexus avatar Nexus 119 Точки

Мерси за подробните отговори Боби.

Много се радвам, че ни "принудиха' да си качим Линукси.

Никога не ми е трябвало а и не съм се интересувал от него. Не подозирах колко е напреднала работата и всичко тръгва още в началото.

Не беше така преди време :))).

Поздрави,

А.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.