Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stef7 avatar Stef7 0 Точки

Започване на обучение Programming Basic, удобно ли ще е ако се работи с Macbook Pro

Здравейте,

Искам да започна обучението с Macbook Pro.

Удобно ли ще е или ще има големи разлики от Windows Laptop ?

В какво ще се изразяват разликите ако има такива ?

Благодаря. 
 

 

0
Programming Basics with C#
anton.todorov avatar anton.todorov 19 Точки
Best Answer

От много години (над 10) за личните си мобилни нужди използвам устройства на Apple - MacBook Pro и различни iPhone-и. За настолен компютър вкъщи пък използвам "самоделка" с Windows 10. 
Започнах курса PB преди около месец и съм нямал никакви проблеми, като до колкото виждам няма и да имам подобни поне до края на Fundamentals нивото. 
Най-вероятно след това ще има минимални разлики, но не това е проблема. По-важно е да успееш ти да научиш нещата и най-вече да се научиш да преодоляваш микро-проблемите си. 
Съветвам те за сега да си използваш Visual Studio Code или пък Visual Studio - Community и да не се притесняваш за тези неща поне до края на Funamentals нивото. Като наближи пак може да пишеш, та тъкмо да вдигаме рейтингите тук във форума. 

П.С. Oпциите на колегата по-долу също са валидни. Бих препоръчал Parallels (в Coherent mode), а алтернативно може и виртуална машина. 

0
Stef7 avatar Stef7 0 Точки

Здравей,

Благодаря за отговора, за момента ще продължа с MacOS а докато чакам PB да започне искам да се подготвя с каквото е необходимо от към software. Инсталирал съм Visual Studio Code for Mac community 8.6.1 (build 26) .Това ли е правилната версия ?

Искам също да те попитам след като вече си го започнал курса какво друго би ми препоръчал да направя като подготовка. 

Само да поясня, че досега не съм се занимавал с програмиране. 

Благодаря и дано с тези отговори да качиш рейтинг. 

0
anton.todorov avatar anton.todorov 19 Точки

Накратко те съветвам да използваш VS Community, а не VS Code. Разликата им е, че VS си е цялостен пакет от всичко нужно поне за Basic и Fundamentals нивата; а VS Code е много по-семпъл и се нуждае от extensions. 

Как да се подготвяш - бъди консистентен. Това е най-най-важното. Знанията и уменията се трупат, а логиката и мисленето се развива с времето и натрупаните знания. Също съветвам освен задачките в Judge (въпреки, че наистина са много... съветвам те да решаваш и задачите от предишни групи, години и т.н. Има наистина много) да си търсиш и задачки като за твоето ниво. 

Едно от хубавите места където може да се трупат знания и практика и е много добре подготвено за абсолютно начални нива => тук

Освен тези, съветвам те да пробваш да направиш следните няколко неща за да се тренираш и да си търсиш нужното спрямо нивото (естествено, за сега само като конзолни* приложения): 

1. Калкулатор - семпъл калкулатор с функционалности събиране, изваждане, умножение и делене. Не е нужно да е с повече математика, нито пък усложнения. 

2. Играта "Бикове и Крави" - За да ти е лесно да си съпоставиш нещата, на мен ми отне около 2 часа да измисля логиката абсолютно сам и без интернет. Естествено, не е най-най-най-добрата, но вършеше работа. И пак - конзолно приложение!
3. Текстов редактор - въвеждаш един текст, събира се с друг, изважда част, базирано на резултат връща различни неща и т.н..
4. Всякакви подобни, но се дръж до границата да са сравнително лесни задачки. Няма нужда да се задълбаваш от сега в "мега проекти". 

Успех! ;)


* Конзолни са приложенията, които нямат графична среда. Те работят в т.н. команден ред - CMD (Windows), Terminal (Mac) и т.н.

0
Stef7 avatar Stef7 0 Точки

Благодаря много за изчерпателния отговор. 

 

0
ValeriST avatar ValeriST 16 Точки

Няма особено големи разлики.За някои работи обаче се иска малко ровичкане в нета.

0
RoumenRoussev avatar RoumenRoussev 121 Точки

С каква операционна система е лаптопа? По въпроса разбирам, че си с iOS в момента. Можеш спокойно да си инсталираш и Windows 10 с Boot Camp Assistant, който е вграден и да стартираш по избор една от двете операционни системи или да използваш Parallels Desktop за виртуална машина. 

0
31/05/2020 23:18:35
Stef7 avatar Stef7 0 Точки

Благодаря за отговора. Запознах се и с двете ви предложения и може да ги използвам в бъдеще.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.