Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bslavov avatar bslavov 0 Точки

Java Basic January 2015

Курсът на Java Basic Януари 2015 започна, а аз все още не мога да пусна дори и 1 елементарна задача от домашна. Явно причините са комплексни и неразрешими за мен:

1. Не ползвам и ми е непонятна средата под Linux

2. Изтеглих два пакета: Eclipse Luna и NetBeans под Windows. Първият пакет се инсталира,втория иска SDK директория и не завърши инсталацията.

3. В Eclipse Luna средата не мога да се ориентирам и да пусна и най елементарен програмен ред.Или нещо още не е инсталирано или пакета е бъгав.

И двата пакета са теглени от следните линкове:

http://www.eclipse.org/downloads/

https://netbeans.org/downloads/

Бихте ли ме ориентирали какво да правя,ако не е късно вече с курса.

Благодаря,

Тагове:
0
Java Advanced
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Инсталирал ли си Java JDK?

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html

По спомени Netbeans сам намира и конфигурира настройките си за JDK, така че след инсталацията на JDK инсталирай Netbeans.

При Eclipse трябва ръчно да посочиш в настройките му къде се намира виртуалната java машина.

ПС. Промени си заглавието по правилата, защото така не отговаря на запитването ти.

1
22/01/2015 22:36:29
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Здравей!

Моят съвет колега е да инсталираш Linux независимо дали е под виртуална машина или ще предпочетеш Dual Boot, тъй като гн-Наков изрично спомена че на изпита няма да баде позволено да се използва Windows , а и чесно да ти кажа Java под Windows .... Относно другия ти проблем колегата a.angelov е обеснил.Ако имаш проблеми с инсталация на Linux или вапроси ще ти баде отговорено.Поздрави!

0
greedy1988 avatar greedy1988 21 Точки

А защо си се спрял точно на тези две IDE ? Защо не ползваш като за начало VS 2013 , достъпно е за всеки както се разбра, а след това вече може да се прехвърлиш на Eclipse- за него ако нямаш никакъв опит ще ти бъде доста по-трудно.VS-то може директно да те препраща към инфо в библиотеката , аз също пробвах първоначално Еклипса , но има още бая хляб да се изяде ... така ,че лично според мен много по-бързо ще схванеш нещата с Visual Studio-то . 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Не съм съгласен че VS е добро IDE за Java. Вярно с плъгин може да я подкара, но... Прекрасно е за C# и JavaScript, но за Java едва ли е много удобно.

Може би най-добрия вариант за IDE е IntelliJ IDEA /Community edition-а е безплатна версия и достатъчна за целите на обучението/. Има предимство и от друга гледна точка - за курсовете по JavaScript и PHP ще имате лицензи от СофтУни и за другите два продукта на JetBrains - WebStorm и PHPStorm, които са много подобни и по-лесно ще свикнете с тях.

2
23/01/2015 09:25:43
vicky_rum avatar vicky_rum 19 Точки

Препоръчвам ти да си инсталираш Virtualbox от тук: 
VirtualBox
След което да си изтеглиш тази дистрибуция, която е подготвена за курса и има инсталиран Eclipse 
username:softuni
pass:123456
Xubuntu 14.04 - Nakov

след което отваряш VirtualBox, създаваш си нова ОС, избираш каква част от ресурсите ти да използва ( аз лично съм задала 50% и не лагва) и я стартираш. Всичко това би трябвало да ти отнеме около 10 минути. 
Успех :)

0
p_shalev avatar p_shalev 80 Точки

Отваря линка за Убунту-то,но не иска да го тегли.Може ли да дадеш друг линк за сваляне на тази дистрибуцията?

Моя грешка,не се бях лог-нал.Извинявам се ;)

0
23/01/2015 12:34:04
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.