Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Breyanova91 avatar Breyanova91 9 Точки

"Expected an identifier and instead saw ';'

При писане на код в Visual Studio  ми дава следната грешка и подчертава последната ";"

"Expected an identifier and instead saw ';'

 

function squareArea (){

    let a = 2;

    let b = 7;

    let area = a * b

    console.log (area);

}

function squareArea(); 

0
Programming Basics
nickwork avatar nickwork 657 Точки

Това е правилният код:

function squareArea (){

    let a = 2;

    let b = 7;

    let area = a * b; 

    console.log (area);

}

squareArea(); 

 

На последният ред думата function е излишна, компилатора си мисли, че искаш да дефинираш нова функция със същото име, за това ти дава грешка. Функцията се извиква само по име, както съм показал.

0
Breyanova91 avatar Breyanova91 9 Точки

много благодаря, получи се.

 

а когато имам няколко бхода и изхода, които искам да задам - къде ги вмъквам

0
nickwork avatar nickwork 657 Точки

По този начин изброяваш аргументите които получаваш. Подават се на функцията (function squareArea (firstArgument, secondArgument) с имена, които ти си избереш, и при извикването на функцията се подават параметрите, в случая (7,2) изброени със запетая...пробвай да добавиш трети параметър за да хванеш логиката.

function squareArea (firstArgument, secondArgument){

    let a = firstArgument;

    let b = secondArgument;

    let area = a * b; 

    console.log (area);

}

squareArea(7,2); 

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.