Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vik.viciousss avatar vik.viciousss 1 Точки

Programming Basics Online Exam - 20 and 21 April 2019 - 05.Easter Eggs

Здравейте, имам затруднение с решението на задача 5 от миналогодишния изпит; ако някой може да ми помогне да довърша решението, ще съм благодарна :) не съм сигурна как да сравня броя на яйцата с различни цветове ... :

https://pastebin.com/j9WncyaJ

 

 

Тагове:
0
Programming Basics with C#
ZlatimirIvanov avatar ZlatimirIvanov 3 Точки

Можеш да си направиш една променлива с начална стойност 0 и да проверяваш дали броя яйца от съответния цвят е по-голям от тази променлива - ако да - променливата става равна на съответния брой. Като провериш за всички цветове ще имаш максималния брой яйца. Също ти трябва и променлива, в която да запомниш цвета - с начална стойност празен низ.

Дано да съм ти помогнал.

0
vik.viciousss avatar vik.viciousss 1 Точки

И аз така го бях направила, но мислех че има по-добър начин от няколко отделни if проверки за макс брой яйца .. Благодаря ти :)

0
kkaraivanov avatar kkaraivanov 486 Точки

Здравей. Пействам ти готово и тествано решение на задачата. Мисля че

- Може би неуспяваш да намериш решение защото има грешка в документа на условието. Грешката е в думата "orange". Ако копираш тази дума от ппървия тест и я поставиш в проверката на втория тест, изхода се получава.

- Следвай секция " Обяснения " в този модул. Всеки ред е част от решение на задачат.

 

Ето и кода който успях да сътворя набързо -

using System;

namespace BasicsOnlineExamApril2019
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int countEgg = int.Parse(Console.ReadLine());
            int red = 0;
            int orange = 0;
            int blue = 0;
            int green = 0;
            int maxEggs = int.MinValue;
            string eggColor = null;

            for (int i = 0; i < countEgg; i++)
            {
                string collor = Console.ReadLine();
                switch (collor)
                {
                    case "red":
                        red++;
                        if (red > maxEggs)
                        {
                            maxEggs = red;
                            eggColor = collor;
                        }
                        break;
                    case "orange":
                        orange++;
                        if (orange > maxEggs)
                        {
                            maxEggs = orange;
                            eggColor = collor;
                        }
                        break;
                    case "blue":
                        blue++;
                        if (blue > maxEggs)
                        {
                            maxEggs = blue;
                            eggColor = collor;
                        }
                        break;
                    case "green":
                        green++;
                        if (green > maxEggs)
                        {
                            maxEggs = green;
                            eggColor = collor;
                        }
                        break;
                }
            }
            
            Console.WriteLine($"Red eggs: {red}" +
                              $"{Environment.NewLine}Orange eggs: {orange}" +
                              $"{Environment.NewLine}Blue eggs: {blue}" +
                              $"{Environment.NewLine}Green eggs: {green}" +
                              $"{Environment.NewLine}Max eggs: {maxEggs} -> {eggColor}");
        }
    }
}

Ако занапред ти е необходима помощ за задачите, погледни ТУК като разгледаш отделните репозиторита. Ако неуспееш да откриеш решение, ще се опитам да помогна ако опишеш проблема на този адрес

Ако търсиш решение което е after този модул, ще ти пренапиша кода с речник, лист, стек, опашка. ...или което ти е интересно

0
26/06/2020 00:31:37
vik.viciousss avatar vik.viciousss 1 Точки

има грешка с подадения вход и аз го установих, мисля че е интервала след думата защото променливата е string, иначе благодаря за съдействието :)

0
kkaraivanov avatar kkaraivanov 486 Точки

Да, не бях търсил грешката, но наистина е в интервала. Свикнах да дебъгвам входа, не само интервалите са проблем. Стринг-а като масив, може да съдържа и уникод символи което създава проблем и чупи програмата и трябва да се фикс-ва в самото начало. Радвам се че вс. е Ок и помогнах. Успе

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.