Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

velevatanas avatar velevatanas 85 Точки

Поредно грешно условие Problem 3 – Biggest 3 Prime Numbers 3-ти септември изпит

Изпит Java Basics 3-ти септември. Задача Problem 3 – Biggest 3 Prime Numbers. Цитирам условието: ''The input comes from the console. It consists of a single line holding the input sequence of numbers. All numbers are in brackets.'' Превод: ВСИЧКИ ЧИСЛА СА В СКОБИ.  Съответно проверявам зиро тестовете и какво да видим: test.007.in.txt половината числа са без скоби. Test.008.in.txt също не отговаря на условието. Там нищо не е в скоби.Значи решавам си задачата, върви на всичко, което е според условието, но по някаква причина ми дава 75 точки, понеже си измисля нови правила. Това е изпитна задача. Някой, нещо? 100 ми дава, ако променя условието така, че да сплитва по скобите и space, но както казах това не е нужно, понеже условието е пределно ясно...

0
Java Advanced 29/01/2015 16:16:47
quickben:
Темата е изчерпана, отделно има форма за докладване на грешки в домашни и изпитни задачи.
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Проблемът с тази задача вече е обсъждан във форума, пускай търсачката преди да пускаш нова тема: https://softuni.bg/Forum/2048/Exam-Problems-Java-Basics-03-September-2014-03-Biggest-3-Prime-Numbers.

Проблемите с някои задачи са известни и в момента се работи по коригирането на условията/авторските решения.

1
29/01/2015 16:17:51
velevatanas avatar velevatanas 85 Точки

Ок, пуснах я просто ми се стори, че няма нищо. Явно не съм видял всички резултати. Ако на изпита има такава задача може ли да видим всички зиро тестове? Ако не може и съответно ми даде такава грешка как да разбера къде бъркам, като всъщност никъде не бъркам?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Изграждаме по-добра система за тестване на задачите преди да се дадат на изпит, за да се намалят до минимум такива грешки.

Отделно, по време на изпит администраторите следят за нередности и ако се забележи такава или някой студент обърне внимание, че според него може да има некоректни тестове, това се проверява на място и се коригира на момента.

Ако след изпита се окаже, че има некоректни тестове, според мен логичното решение е да се преизчислят резултатите на засегнатите хора.

0
velevatanas avatar velevatanas 85 Точки

Ок, благодаря за отговора.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.