Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

quickben avatar quickben 966 Точки

[Useful Info] OOP books

Колеги с оглед на това, че курсовете по OOP и HQC по мое мнение са едни от най-важните курсове в програма на СофтУни искам да споделя с вас книгите които смятам за добри и моля ако някой от вас знае някоя добра книга да я посочи като коментар към тази тема.

Архива съдържа следните книги:

Beginning Object-Oriented Programming with C#

C# in Depth (3rd Edition)

c# 5.0 in a nutshell (5th edition)

CLR via C (3rd Edition)

Може да го свалите от този ЛИНК

Keep Calm and start Reading :)

 

Тагове:
9
C# OOP Basics
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Здравей, в тази тема бях споделил малко инфо и лични впечатления от книгата Beginning Object-Oriented Programming with C#. Като цяло ми харесва, всичко е обяснено подробно и ми харесва. Не съм я прочел цялата, така че не искам да прибързвам да и правя ревю, но до тук научих доста полезни неща.

 

2
01/02/2015 19:56:51
quickben avatar quickben 966 Точки

Ами точно това е идеята зад тази тема да обменим лични наблюдения относно полези книги по темата.

А ревю всеки може да напише, друг е въпроса дали ще е добро :)

0
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Благодаря за книгата на Jack Purdum. Хвърлих и 1 бърз поглед (бърз, бърз, около час) и много ми харесаха примерите, които авторът предоставя, когато обяснява нещо.

Харесва ми също и факта, че има цяла глава само за дизайн на класове и като цяло мислене преди да започнем да ги правим, което лично мен най-много ме затруднява от курса по ООП досега.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Абсолютната класика за HQC:

Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship

Има не само добра теоретична част, но и супер добри примери, които те карат да си кажеш "как съм могъл до сега да пиша по този начин" :))

Както и за дизайн патърни:

Design Patterns: Elements of Reusable Object-Oriented Software

Препоръчвам веднага след нея:

AntiPatterns: Refactoring Software, Architectures, and Projects in Crisis

За да не се опияните много :))

 

4
02/02/2015 09:32:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.