Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
quickben avatar quickben 976 Точки

[Useful Info] OOP books

Колеги с оглед на това, че курсовете по OOP и HQC по мое мнение са едни от най-важните курсове в програма на СофтУни искам да споделя с вас книгите които смятам за добри и моля ако някой от вас знае някоя добра книга да я посочи като коментар към тази тема.

Архива съдържа следните книги:

Beginning Object-Oriented Programming with C#

C# in Depth (3rd Edition)

c# 5.0 in a nutshell (5th edition)

CLR via C (3rd Edition)

Може да го свалите от този ЛИНК

Keep Calm and start Reading :)

Тагове:
9
C# OOP Basics
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Здравей, в тази тема бях споделил малко инфо и лични впечатления от книгата Beginning Object-Oriented Programming with C#. Като цяло ми харесва, всичко е обяснено подробно и ми харесва. Не съм я прочел цялата, така че не искам да прибързвам да и правя ревю, но до тук научих доста полезни неща.

2
01/02/2015 19:56:51
quickben avatar quickben 976 Точки

Ами точно това е идеята зад тази тема да обменим лични наблюдения относно полези книги по темата.

А ревю всеки може да напише, друг е въпроса дали ще е добро :)

0
zerefel avatar zerefel 70 Точки

Благодаря за книгата на Jack Purdum. Хвърлих и 1 бърз поглед (бърз, бърз, около час) и много ми харесаха примерите, които авторът предоставя, когато обяснява нещо.

Харесва ми също и факта, че има цяла глава само за дизайн на класове и като цяло мислене преди да започнем да ги правим, което лично мен най-много ме затруднява от курса по ООП досега.

1
RoYaL avatar RoYaL SoftUni Team Trainer 6796 Точки

Абсолютната класика за HQC:

Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship

Има не само добра теоретична част, но и супер добри примери, които те карат да си кажеш "как съм могъл до сега да пиша по този начин" :))

Както и за дизайн патърни:

Design Patterns: Elements of Reusable Object-Oriented Software

Препоръчвам веднага след нея:

AntiPatterns: Refactoring Software, Architectures, and Projects in Crisis

За да не се опияните много :))

4
02/02/2015 09:32:57