Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pavlin avatar pavlin 12 Точки

Коя технология има търсене на пазара на труда Java или C#

Здравейте,

Студент съм втори курс софтуерни технологии и дизайн в ПУ и смятам да запиша Софтуни. Кой от двата програмни езика има търсене на пазара на труда, тъй като в университета се залага предимно на C#, а на някои места прочетох че най-търсени са Java програмистите. Двата езика имат сходства, но искам да направя правилния избор от самото начало, за да не ми се налага да сменям езика на програмиране в последствие. Какво е вашето мнение java или c sharp?

Тагове:
0
Programming Basics 22/08/2020 11:03:09
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Към днешна дата Java е най-търсеният и широко исползван език.На Java се пише доста по-трудно но ако свикнеш отначало да пишеш  на този език може би не е по-труден от C#.Програмистите джавари са най-търсените и най-добре платени хора в бранша.Нещата по принцип са еднакви,но ако питаш мен стартирай и пиши на Java .От друга страна C# е олекотена версия  и се пише доста по леко и приятно.И двете технологии се търсят на пазара,но ако търсиш наи-добре платената избери Java.Изгледай видето на Наков за избор на технология и много от нещата около двата водещи езика ще ти се изяснят.

1
22/08/2020 11:49:17
pavlin avatar pavlin 12 Точки

Благодаря за отговора. За мен е по-лесно да използвам C Sharp, но ще помисля сериозно тъй като пазара на труда е определящ. JAVA ми се струва по-трудна за учене.

1
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Определено е така.Истината е,че и двете технологии са в топ 5 за най-търсените ЕП.

Както може би ти е известно Microsoft копира технологията(доста е подобравя) и така се пояява първата версия на C#.

Moже би изборът ти е правелен.

Успех!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.