Loading...
ivelin123 avatar ivelin123 11 Точки

Няколко въпроса относно следването в Soft Uni

Здравейте. В момента съм 12 клас и мисля да кандидатсвам в Софт Уни. Искам да ви попитам няколко въпроса.

1- Колко пъти в седмицата има лекции, по колко време приблизително е едната ?

2- Колко време ви отнема за домашните ?

3- Остава ли ви някакво свободно време през деня, например за някакъв спорт, разходки и други, все пак лекциите за дълги, а и домашните също не са лесни ?

4- Успявате ли да съчетавате почасова работа с обучението ?

5- Може ли например след първата година да работите нещо по специалноста си ?Не говоря за работа във фирма, а по-скоро за нещо като freelancer.

6- Организирате ли си някакви забавни събития извън обучението ?

Ще се радвам ако ми отговорите на поне част от въпросите. :)

Поздрави, Ивелин

Тагове:
5
Общи приказки 03/02/2015 21:44:08
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Здравей, 

много ме радва, че още преди да завършиш мислиш за по-нататашното ти обучение. Мисля, че СофтУни е перфектното място за теб.

Ще се постарая да ти отговоря на всичките въпроси:

  1. Много зависи от това в кое ниво се обучаваш. След като бъдеш приет (тоест след ниво #0) започваш в ниво #1 в което имаш средно по 2 пъти в седмицата лекции, като в тези дни не са включени лабовете, подготовките за изпит и курса по Personal Skills. Във второто и третото ниво става малко по-натоварено и имаш по около 3 пъти в седмицата лекции. Лекциите са средно по 4 часа, като в тях са включени и упражнения след самата лекция.
  2. Писането на домашни има много голямо значение на какво ниво си и колко бързо схващаш. Аз лично мога да ти кажа, че ако горе долу си слушал на лекцията и схващаш бързо ще ти е предостатъчен половин ден (4-5 часа) за да си ги напишеш. Отделно обаче имаш и Отборен проект, които отнема малко повече време, но пак зависи колко човека работят активно.
  3. Времето остава, но много зависи от това дали можеш да си го организираш и да не си губиш напразно времето (>2часа в FB). На мен лично ми остава и за социален живот и за някви други занимания даже.
  4. Много от колегите (аз съм в началото на ниво #3) вече работят и успяват да ги съчетават. Отново зависи дали умееш да си организираш времето.
  5. Реално като freelancer можеш да се пробваш и много по-рано (примерно след ниво #1), като "сайтаджия" (WordPress, HTML, CSS, JavaScript)... имаме и такива колеги.
  6. В университета в момента се създава Студентски Съвет, които ще отговаря за организирането на всякакви такива мероприятия. До сега имаме организирани 2-3 партита в залата, няколко ходения в планината на хижа, Турнир по тенис на маса, както и други събития. Очаква се много скоро събитията дори да зачестят, след като се присъединят повече хора към въпросния съвет.

Надявам се да съм отговорим на въпросите ти. Ако има изникнали още такива можеш да питаш. С удоволствие ще ти отговорим.

Пожелавам ти успех в образованието и кандидатстването ти в СофтУни.

6
03/02/2015 23:23:36
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1384 Точки

1. Средно в седмицата има 3 лекции по 4 астрономически часа, като около 2-3 часа трае лекцията, а след това колкото време остане е за упражнения, решаване на задачи, домашни и прочие...

2. Всеки ще ти каже различно време. В зависимост от това колко бързо схващаш и колко добре се справяш със управлението на времето си.

3. Ако не си губиш времето и го уползотворяваш максимално ще имаш време за всичко.

4. От това което съм чувал от студенти, с почасова работа би било нормално предполагам. Някой успяват и с работа на пълен работен ден, но им е доста тежко.

5. След първата година, можеш спокойно да работиш както във фирма така и като freelancer. Ако си от добрите студенти дори ще се справяш доста добре.

6. Постоянно се организират социални събития. Кръчми, барове, дискотеки, тенис турнир, шах турнир, конференции (скоро ще има СофтУни Конф), настолни игри. Няма да скучаеш.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.