Loading...
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Домашни - 50%

Отборен проект - 50%

Бонуси (Асистенство, форум и прочие) - до 10% бонус

Присъствие - 5% само за присъствените студенти, като тези 5% най-вероятно се взимат от домашните (Т.е присъствените имат 45% домашни).

 

Всичко това го има описано в презентацията в отварянето на курса...

 

На нашият випуск този курс не влизаше в балообразуването за цялото ниво. Не мога да кажа как е в момента.

0
06/02/2015 18:57:44
d.roshlev avatar d.roshlev 20 Точки

Точно това се питам и аз, дали влиза в балообразуването.

Някой ако може да ми отговори ще съм му много благодарен :)

0
zh.stoqnov avatar zh.stoqnov 103 Точки

Смятам че би било добре да се взема предвид оценката от този курс, защото би следвало да е положителна за по-голямата част от курсистите, но дали е така трябва да се обърнеш към някой по вещ от мен - може да се свържеш примерно по е-майл. Аз лично преди време някъде бях гледал, че щом курса е задължителен (влиза в програмата на нивото), то оценката от него ще участва при образуването на оценката за самото ниво. 

0
quickben avatar quickben 966 Точки

Оценката от Teamwork and Personal skills влиза в оценяването и съответно в общата оценка на първо ниво. Може да става някакво объркване, защото тя не се взимаше предвид само за първия випуск. Да не говорим, че курса е готин и има какво да научи човек от него.

0
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

Не мога да кажа, че съм съгласен с това!

Да, курса е готин и има нови за нас неща. Аз лично научих някой, но не виждам как това би повишило квалификацията ми (евентуално като програмист) и защо, ако съм изкарал отлични оценки на четирите други курса, тези в които наистина се учи програмиране, оценката ми за нивото трябва да бъде корегирана в зависимост от това, дали според някого съм написал CV-то си по даден стандарт... Или... ако си направя блог, то се очаква в него да има информация която е жалелно да се обновява, да не кажа задължително. За мен това не е пръв приоритет, защото изисква време, което аз смятам да оползотворя по друг начин... а дали мога да си направя блог се разбира от изпита по HTML...

Не съм съгласен и с предишното мнение, че това би било положително за курсистите като цяло, само защото критериите за оценяване са размити и повечето биха получили високи оценки. Това би повишило общата ти оценка за нивото... За пример ако имаш три 5-ци и 4-ка няма да покриеш критериите за сертификат за ниво, но с три 5-ци, 4-ка и 6-ца ще получиш. Малко не ми се връзва... Обратния вариант също е налице... 

Поздрави,

Ники

4
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

До някъде съм съгласен с теб. И аз имам своите резерви към част от заданията, но писането на CV, мотивационно писмо, поведение на интервю, начини за по-продуктивно мислене и т.н. са също толкова важни за един програмист, който иска да се реализира, колкото и самото „програмиране“(според мен). Както казва един приятел - „няма значение колко знаеш и можеш, ако не успееш да се презентираш правилно и да го покажеш за да се продадеш по-скъпо“.

0
19/03/2015 12:55:12
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

В крайна сметка това са правилата на СофтУни, а вече всеки си преценява дали да ги спазва и да се движи по тях. Съгласен, несъгласен - това е :)

3
MiroslavaKirilova avatar MiroslavaKirilova 13 Точки

Колега, виждала съм такива CV-та, че човек може да се разплаче от тях. Абсолютен факт е, че това да си напишеш добро CV ти повишава квалификацията, защото може и да си брилянтен програмист, но ако в CV-то има селфи вместо портретна снимка или пък е неграмотно написано (в твоя пост има доста сериозни езикови грешки), то кандидатурата ти ще бъде пратена директно в кошчето.

И сега може би някой ще каже, че правописът или пък оформлението на такива документи не е най-важното и ще бъдат прави. Това е отношение към кандидатстването за работа, уважение към времето на HR човека, който разглежда кандидатурите и, евентуално в последствие, към клиентите - ДЕТАЙЛИТЕ са важни за всички! :)

4
19/03/2015 13:55:49
quickben avatar quickben 966 Точки

Оценката се форима по-този начин ако не ти харесва, неучаствай в курса после да не се чудиш защо имаш 4-ка вместо 5-ца ;) и както каза един колега по-горе това са правилата ако толкова си против тях можеш да отидеш да го кажеш на екипа или да се дискутира тук във форума(както правилно написа по-долу)

0
19/03/2015 16:55:35
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

Самата идея на форума е да се дискутира.

Да, не съм съгласен с това и го споделям. Дали ще се съобразя с него?! - разбира се, просто друг вариант няма...

Лично аз не виждам, как за един човек, завършил СофтУни и имащ сертификат за ниво - документ който удостоверява уменията му на програмист като отлични, повтарям 'отлични', би било в плюс това, че е заслужили оценката си с писане на CV!

Но по-скоро ми е интересно, защо изобщо от СофтУни биха предоставили свой сертификат за завършен курс, документ доказващ качеството на обучение и способностите на човека в сферата на програмирането, като го оценяват по този критерии? - все едно в медицинския университет да те оценяват по технически науки... 

Може курса да е задължителен, дори да се изисква предаване на домашно, като гаранция че си седнал и си прочел материала... но да бъде част от оценката за сертификат... 

 

Поздрави,

Ники

-1
quickben avatar quickben 966 Точки

Според мен курса е нужен, защото както каза един колега може и много да знаеш, но ако нямаш представа как се пише cv мотивационно писмо и как да се държиш на интервю шансовете ти да те вземат намаляват драстично. Курса е лесен, забавен и разтоварващ, незнам какво толкова не ти харесва :)

Все пак може да си копираш домашните от някъде и пак ще си изкараш оценката....

0
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

Не е въпроса дали ще излъжа системата, говорим за принцип! 

Курса ми харесва (горе-долу), гледал съм си всички лекции (онлайн съм) и не казвам че е излишен. Със сигурност има и други неща, които биха били от голяма полза за студентите - английски език примерно... Просто мнението ми е, че сертификата ти за 'отличен' (почнах да се повтарям) програмист и първенец във випуска не трябва да зависи от това, дали мога или не, да си напиша CV-то правилно - според нечий критерии.

Все пак е софтуерен университет и се предполага, че ако си го завършил и си взел сертификат за това, то можеш да пишеш код, а не да си подготвевн за оценяване на CV-тa...

Поздрави,

Ники

-2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.