Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

enthusiast avatar enthusiast 9 Точки

[Useful Info] Клавишни комбинации за по-бърза работа

Здравейте колеги,

Предлагам ако някой знае някакви трикове, които смята, че му спестяват време в сферата на програмирането, да ги сподели с останалите.

Аз ще започна с командата Ctrl + Alt + l за PHP Storm, която реформатира неформатиран код. Например има много сайтове със CSS на един ред и с тази команда кода става четим.

В Eclipse, същата функция има командата Ctrl + Shift + F

3
Общи приказки 11/02/2015 18:51:46
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Щом за теб това са трикове ще ти дам един съвет да научиш много такива wink

Просто изключи мишката за една седмица и ще видиш колко много такива комбинации от клавиши ще научиш smile

5
enthusiast avatar enthusiast 9 Точки

Целта ми не е да науча много такива комбинации, а само тези които са доказано полезни в нашата сфера. А има и друг вид трикове предполагам, които някои хора биха споделили.

Поздрави!

2
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Няма такова животно като доказано полезни комбинации.

С течение на времето разбираш кое е полезно за теб.

Не всичко което е полезно за теб ще е полезно за мен.

Затова всички тези комбинации се споделят и всеки преценява кои му върши работа.

2
enthusiast avatar enthusiast 9 Точки

 

"Затова всички тези комбинации се споделят и всеки преценява кои му върши работа."

Да, за това направих тази тема.

0
veselinsavov avatar veselinsavov 219 Точки

Ctrl + C
Ctrl + V
Ctrl + X

Незаменими са... cool

1
enthusiast avatar enthusiast 9 Точки

Така е, всеки ги знае cool

1
Micinova avatar Micinova 21 Точки

Ctrl + Z can save your life sometime..
laughing

4
samuanne avatar samuanne 6 Точки

shift+delete+enter!

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Това се превърна в тема, в която всеки е решил да напише един или повече клавиша от клавиатурата си разделени с плюс... :)

16
MinchoDzhagalov avatar MinchoDzhagalov 33 Точки

Ако се надявате, че знаем клавишна комбинация, която учи и пише домашни, по-добре се откажете и сядайте да действате, а не се занимавайте с глупости.

0
quickben avatar quickben 966 Точки

колега има такава команда -> ctrl+c, ctrl+v ;)

12
NikolayVF avatar NikolayVF 3 Точки

До колкото разбирам се интересуваш основно от shortcuts. Няма смисъл всеки да напише по 2-3 комбинации. По-бързо ще стане ако потърсиш в Google сайт, в който вече е направено. Например http://www.shortcutworld.com/en/win/Eclipse.html за еклипс. 

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Здравей,

Освен шорткъти и лекциите от курса "Teamwork and personal skills", които предполагам вече си гледал, мога да ти препоръчам едно видео от предния СофтУни Конф за "Работа, учене, инструменти и автоматизация". Там Константин Данков обяснява за някакви техники и тулове, които ускоряват процеса на учене и писане на код.

4
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Ползва си ги човека и явно му помагат. Но на мен презентацията му ми се стори много неясна, недобре предадена и не бих я препоръчал. Само си изгубих времето с нея.

1
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Точки

Windows key  + E ; Tab * 5 ; shift + a +del + enter !
за Windows 7 бачка

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.