Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kmavrov avatar kmavrov 2 Точки

[Homework] C# Basics - Console Input Output - Falling Rocks

Здравейте, 

имам следния проблем: накарах по някакъв начин тази гадинка най-отдолу да се движи и успешно го накарах да се движи при натискане на стрелка. Ограничено е вляво да стига до края и да не прави мизерии, но проблема е, че когато отиде максимално вдясно на последната позиция се качва един ред нагоре, а не трябва да го прави :) Кода съм качил тук: https://dotnetfiddle.net/SjUkyF . Ако някой има някакви идеи ще съм много благодарен :) 

Тагове:
2
Programming Basics 11/02/2015 18:54:40
jabalka:
Има отворена тема за задачата: https://softuni.bg/forum/questions/details/254
mihayloff14 avatar mihayloff14 824 Точки

Здравей,

Когато се занимавах с тази игра имах същия проблем. Проблема идва от това, че когато курсора отиде на последната колона от последния ред, слиза на долния ред, където вече е извън това, което желаеш да се вижда и курсора се autofocus-ва.

Като Live Demo, пробвай да отвориш произволна конзола и напиши до края на реда символи. Курсора ще слезе на долния ред и ако е извън екрана, той ще го фокусира.

Workaround-а, който аз направих бе да сложа на последните колони от редовете едни "[" за да имитират стена и да огранича движението на човечето до последната колона - 1. Но истински fix на този проблем не успях да намеря.

2
10/02/2015 14:47:29
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.