Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
TKlasnakov avatar TKlasnakov 28 Точки

[Technical Issue] Assus drivers in Linux Xubuntu

След протичането на изпита и моето неуспешно намиране на свободен работещ компютър, на който да си проведа изпита реших да си купя лаптоп като всички нормални хора :) Ето ме днес с нов лаптоп и редица въпроси, на които не мога да отговоря. Реших да не си слагам Windows на лаптопа, защото Linux ми хареса и искам да го разуча, а имам ли Windows .... ще имам лесно решение на въпросите :) За това си инсталирах Xubuntu (каква изненада след като курса ни по Java беше на него) обаче срещнах следния проблем. Не мога да си намеря драйвери за wireless. Лаптопът е Assus K555L. Доста нов модел е и не знам дали изобщо има драйвери за wireless все още (говоря конкретно за Linux, защото за Windows 8 намерих). Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен :) Благодаря Ви предварително :)

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni 11/02/2015 18:52:22
tosilv avatar tosilv 69 Точки

Във вградения убунту туул за попраиатари хардуер излиза ли?

иначе пусни изхода от lspci и lsusb. Там трябва да я има като устройство за да знаем какво да търсим.

1
TKlasnakov avatar TKlasnakov 28 Точки

Може би малко избързах с въпроса и трябваше да се разровя още малко първо. Оказа се, че трябва да вляза в настройките на драйверите и да я Enable от там ... кой да ти каже, че е такава простотия. Иначе картата е BCM 43142, Ако някой все пак се сблъска с моя проблем - намира Additional Drivers от менюто горе в ляво и от там го Enable-ва :)

-1
11/02/2015 00:30:57