Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Как се включва inteli-sense в SSMS?

Здравейте колеги, добре дошли на оцелелите в трето ниво! Моля за съвет как да включа подсказките в SSMS, тъй-като сега сам си пиша всичко, а на видеата от лекциите се дописваха? Избрал съм базата Софтуни, която я създадох от скрипта SoftUni-Database-MS-SQL-Server.sql - качен в сайта на курса като презентация.

PS: Рестартирах SSMS и се получи, но дали така е правилно да става?

Тагове:
0
Databases Basics 11/02/2015 23:59:23
cherokee avatar cherokee 146 Точки

По принцип би трябвало като избереш базата (FROM) подсказките да ти работят в останалите клаузи/оператори.

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 917 Точки

Когато си в прозореца със заявките кликаш десен бутон на мишката и търсиш в менюто IntelliSense Enabled.

Със сигурност има и други начини...

0
12/02/2015 09:57:03

Благодаря, ще го пробвам при друга база, странното е, че всичко тръгна, но чак като ресетнах SSMS.

0
VGeorgiev avatar VGeorgiev 1385 Точки

Понякога е възможно да се бъгне IntelliSense-a на SSMS-то, а и не само той. Рядко се случва, но се случва. Ако забележите нещо странно в работата му, просто го рестартирайте. 

0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

Мога смело да кажа че този е най-куция autocomplete, който съм виждал от Microsoft до сега. За по-добър резултат можете да пробвате SQL Complete(Руский plugin). Преди малко направих тема за най-готините според мен плъгини ето тук. Ще се радвам да ги погледнете и ще се радвам да съм помогнал. :D

1
kiko144 avatar kiko144 SoftUni Team 795 Точки

Горе в тул бара има едно бутонче, което можеш да го натискаш:

Има вариант с клавишна комбинация - Ctrl+Q, Ctrl + I

3

Супер, благодаря за картинката!

0