Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Nexus avatar Nexus 119 Точки

Привет,

Моля за малко помощ относно 5-та задача.

Докарах я до Тук!.

В общи линии съм доволен от резултата. Единствено не успявам да направя div-овете да са прозрачни.

Не съм използвал css. 

Въпросът ми е има ли начин без css да ги направя транспарентни? В моя случай - да добавя нещо в мейн стила за div.

Поздрави,

А.

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Можеш да използваш:

background-color: rgba(122, 118, 107, 0.5);

вместо

background-color: #7A766B;

1
Nexus avatar Nexus 119 Точки

Егати ... ,

Много ми харесва този форум. 

Питаш и след 2 мин имаш решение. 

Мерси crazy7!

Поздрави,

А.

0
dimmarinov avatar dimmarinov 29 Точки

Здравей, доста добре са се получили. Като препоръка бих ти дал CSS-а да не го пишеш на 1 ред всичко. Ужасно е за четене и е много трудно човек да се ориентира, кое за какво е.
Форматирай си CSS-а както си трябва. Ще ти бъде много по-лесно за теб в бъдеще, когато се върнеш да оправиш нещо. Вярно е заема повече място/редове, но винаги може да го отделиш в отделен файл.

1
dimmarinov avatar dimmarinov 29 Точки

Друго, което сега забелязах е на Problem 2. След всеки article поставяш по един <br/> таг. Предполагам с цел да се отделят по-добре отделните статии. Не е нужно, много по-удобно ще ти е, ако към отделните дивове "<div id="article_X">" добавиш един клас, и на този клас да зададеш margin-bottom.

0
16/02/2015 11:50:32
martoeg avatar martoeg 14 Точки

Да съгласен съм, благодаря много за съветите :)

Направих го със <br /> защото в условието на задачата е упоменато да се използват определени тагове и от изброените е и <br />.

2
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Доста добре изглежда при мен (не се наемам да кажа на други браузъри и резолюции дали е така). Ако имаш време все още, сложи горе логото на СофтУни, а ако съвсем имаш време за губене - и един номер на слайда долу вдясно :)

В кода виждам коментари, в които има името ти, по-добре ги махни, защото нарушаваш принципа за анонимност. 

0
m.zh.ivanova avatar m.zh.ivanova 1 Точки

Логото горя в дясно трябва да го има... На теб не ти ли излиза?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Сега излиза, малко е разтегнато, но го има. По-рано го нямаше...

0
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Здравейте, 

разгелдах на някои от вас домашните :)

Ами да всеки се е постарал да ги направи 1:1 - но поправете ме ако греша. Малко като хвалене стана...
Ясно е, че много от курса имат по-задълбочени познания, и гледам използвате доста CSS

Целта не беше ли да се правят без CSS все още ? Особено първите домашни ? :)

Не потискайте други хора, за които тези неща са все още нови ;)

0
16/02/2015 23:23:50
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Здравей,

Аз за първи път се сблъскам с HTML и CSS. За да изполвам в някои задачи CSS, съм гледала лекцията "CSS основи".

Не смятам, че смисълът на темите с домашни е за хвалба(пък и аз не бих се похвалила с конкретното си домашно). Идеята е другите да разгледат твоето решение, ако могат да ти датат насоки как да се направи по-добре. Също така могат да видят и научат нещо ново и полезно.

2
ataman79 avatar ataman79 11 Точки

Не го приемай критчно, домашните са хубави. Но все си мисля, че по-полезно щеше да е ако бяха с по малко CSS стайлинг.

И HTML таблиците не се препоръчват, но имаме такова домашно - и те могат да се направят не с таблици а div-ове и CSS.

Надявам се не си ме разбрала погрешно.

 

А конкретно за твоите домашни хубави са, браво! Още повече като казваш, че за първи път се сблъскваш с HTML и CSS. 

0
knoteva avatar knoteva 1081 Точки

Не го приемам критично. Не мисля, че ако някой изполва неща, които аз не знам, това трябва да ме накара да се чувствам зле. Напротив, ще ме накара да науча нещо ново.

Ако не се лъжа, в условията, никъде изрично не е казано да не се използва CSS.

А и в повечето домашни(да не кажа всички) има задачи, за които се изисква да използваш поне малко от нещата, които още не са преподавани. 

1
21/02/2019 00:47:14
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.