Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rainofacid avatar rainofacid 5 Точки

[Homework] Programming Basics Feb 2015 - Math for Developers

 Това е моето решение на първата домашна : тук

Problem 1.Some Primes:

Problem 2.Some Fibonacci Primes:

Problem 3.Some Factorials:

Problem 4.Calculate Hypotenuse:

Problem 5.Numeral System Conversions:

Problem 6.Least Common Multiple:

Mod Edit: Запознай се с правилата и си едитни поста и заглавието! Обърни внимание на  т. 9 относно именуване на теми и точка 12 - не си paste-вай тук решенията, а ползвай сайтове като Pastebin и Github Gist

4
Programming Basics 17/02/2015 11:13:15
GogoK avatar GogoK 80 Точки

 110 0101 b to Hex: 64    <-- имаш малка грешка тук

0110 0101

   6       5

 

другите не съм ги смятал, но когато нулевата позиция е 1 цифрата е нечетна (0 четно) и няма как да е 4 :)

Успех !

6
rainofacid avatar rainofacid 5 Точки

мерси :)

0
Sveti avatar Sveti 4 Точки

Дам получава се 65 :) Иначе всичко друго и на мен ми е така :) 

1
rainofacid avatar rainofacid 5 Точки

благодаря за корекцията :)

1
Lills avatar Lills 19 Точки

Явно е време за домашни. Аз като си направя моето, тогава ще гледам :D

Btw има теми назад, които са по същото домашно, може да ги up-ваме според мен, вместо да правим нови, защото така за еднотипови задачи ще имаме на едно място много решения не само за нас, но и за тези след нас :)

0
onefen avatar onefen 27 Точки

Вътре в това домашно трябва ли да пиша кой съм? Защото доколкото разбрах ще се отценява от други студенти анонимно или просто да си кача решенията?

0
RadoKolev avatar RadoKolev 7 Точки

Колега , трябва да си измислиш някакво име и да използваш него...

1
DimiTVP avatar DimiTVP 54 Точки

@onefen Не пиши никакви лично твой имена. Само името на темата, по която е домашното и имената на съответните задачи.
Даже при следващите домашни ще имате задачи, в които се искат някакви имена в самият код, просто за да се упражнят някой променливи и там е препоръчително да не си пишеш твойте имена. Просто си измисли някакви. 

0
enipchela avatar enipchela 0 Точки

Не мога да намеря къде да си кача домашното. Бихте ли ми помогнали?

0
GogoK avatar GogoK 80 Точки

Горе на страницата има бутон "Активни Обучения". На Ниво 0 има три групи, избери твоята от там, може би е Programming Basic February. След това на съответната лекция... Математика за Програмер има бутон "Избор на файл".

Общо взето всичко свързано с твоята група е там . Успех!

4
enipchela avatar enipchela 0 Точки

Благодаря! Елементарно, но вчера доста се въртях из сайта.

0
borisin avatar borisin 3 Точки

Аз не можах да разбера 3-та задача. Ако някой може да помогне, благодаря предварително.

0
SimeonStoykov avatar SimeonStoykov 114 Точки

Кое точно не разбра? Какво трябва да се направи или как да се направи? Условието на 3-та задача изисква да изчислите факториелите на 100, 171 и 250 и в текстовия файл, който трябва да изпратите като домашно трябва да напишете на колко са равни тези факториели като трябва да дадете всичките им цифри (а тези факториели са наистина големи числа).

0
18/02/2015 14:20:05
borisin avatar borisin 3 Точки

Как да се направи?

 

0
SimeonStoykov avatar SimeonStoykov 114 Точки

За повече информация как точно да се направи погледни тук. Накрато факториела на дадено число се намира като умножиш всички числа от 1 до даденото число. Тоест ако имаш да намериш 4 факториел умножаваш числата от 1 до 4 (1 * 2 * 3 * 4) и резултатът от това умножение е факториела на 4.

1
mmaria avatar mmaria 1 Точки

Единствената грешка, както казаха колегите, е от binary to hexadecimal. Отговорът е 65. 

Иначе за намиране на прости числа може да разгледате и алгоритъма на Ератостен. Мисля, че го бяха споменали в някой от предните курсове. 

Успех на всички! :)

0
MinaJoteva avatar MinaJoteva 1 Точки

Здравейте,

искам да попитам за домашното за следната задача 1234d = 4D2hex

 4-ката как се получава, нали имаме 4/16 = 0??

 

Благодаря предварително

 

0
GogoK avatar GogoK 80 Точки

Ако в чаша има вода 4/16.. има вода нали :). Следователно след като се дели с остатък и цифрата трябва да е цяла, а не дробна, няма как да запишеш 0.111.. затова е 4.

пп. записваш остатъка. Деление по модул

1
18/02/2015 17:19:56
vdyhnovenie avatar vdyhnovenie 3 Точки

Здравейте, Мина Жотева! :-) 

Разделяме 4/16 = 0,25. 

Иначе казано - числото 16 се съдържа в числото 4 точно 0,25 пъти. Цялото число от делението между 4 и 16 е 0, като имаме и остатък от 0,25. Умножаваме този остатък по 16, за да преминем към шейнасетична бройна система: 0,25*16 = 4. След това проверяваме в тази таблица кой е еквивалента на този остатък 4 в шеснайсетичната бройна система:

Десетична бройна с-ма 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Шеснайсетична бройна с-ма 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F

 

Друг начин да кажем същото е, че при деленето между 4 и 16 се получава цялото число 0 и остатък 4,

защото 4 = 0*16 + 4.

Успех и вдъхновение на всички ентусиасти! :) 

3
MinaJoteva avatar MinaJoteva 1 Точки

Много благодаря!

0
Lills avatar Lills 19 Точки

Супер идейни неща намирам от вас, има хора напред в материала. laughing


На мен ми е още рано за C#, но пък ми беше любопитно да разчовъркам задачките и 2, 4, 5 & 6 ги направих с формули в ексел. Понеже за 5-та ми трябваше повечко време, който му е интересно може да види формулите, които съм използвала и моите решения :) Problem 5 performed in Excel

0
S.Iliev avatar S.Iliev 47 Точки

Един тъп въпрос.

Текстов файл с отговори ли трябва да постнем като домашно или да пишем програма?

 

Тука ме уплашихте, уж начинаещи пък вече първите редове с код са готови. :)

0
hammerbate avatar hammerbate 0 Точки

Хахах.. само текстов файл с отговори :))

Просто някой колеги са напред с материала :)

0
christomitkov avatar christomitkov 67 Точки

Файла с решенията трябва да се архивира преди да се качи - виж позволените формати :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.