[Homework] Console Input-Output, Falling Rocks Game

Привет на всички!

Някои да се е опитвал да направи играта Falling Rocks от домашната за вход и изход от конзолата?

Аз реших да се пробвам, изгледах няколко лекции (включително тази, която показва как да си направим Pong) и почнах. До момента съм го докарал до тук: http://pastebin.com/hMLsW0Da 

Не е много, нарисувал съм си човечето (няк'ва кльомба, колкото да схвана принципа, после имам идея да го направя по-джиджано), което се движи наляво и надясно. Тук имам питанка:

Защо като стартирам приложението и "човечето" ми не е на най-долния ред, а като мръдна наляво или надясно слиза един ред надолу и продължава да си се движи. Като стигне най-ляво всичко е ок, но като стигне най-дясно накрая пак се качва един ред нагоре.

Следващият етап е да направя едно препятствие, което да "пада" (по метода с топчето от играта Pong), а след това ще помисля как да направя много. Т.е. имам идея как да нарисувам много препятствия на екрана, но не съм сигурен какво да използвам за да ги движа всичките наведнъж (двумерен масив? списък?) Някакви предложения? Някои да иска да се включи?

Поздрави!